| IonIonelVik a întrebat:

Poate ca o fata sa ramana insarcinata daca era in perioada menstruatiei? Avea tampon, a fost imbracata cu pantaloni scurti si chiloti. Iar baiatul avea pantaloni lungi si boxeri. Iar baiatul nu a ejaculat, dar a curs lichid preejaculator
Iar fetei dupa 12 zile i-a curs o pata de sange rosie spre maro.

13 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ati ramas imbracati, asa cum ai facut si data trecuta?

| IonIonelVik explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Exact. Dar tura asta i-a curs o pata de sange rosu spre maro…

| Emilian65 a răspuns:

Nu poată sa rămână gravida în situația prezentata de tine.

| IonIonelVik explică (pentru Emilian65):

Pai si pata de sange culoarea rosu spre maro de la ce provine? Aveam haine si ea avea si tampon pe langa haine.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru IonIonelVik):

Sa mearga la ginecolog. Poate ii da si niste pliante despre sanatatea reproductiva.

| IonIonelVik explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Am inteles. poate sa ramana?…

| Robert2526 a răspuns:

Poti doar sa folosesti putin logica... cum sa ramana insarcinata? prin wi fi?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru IonIonelVik):

N-are cum, nu e gravida.

Dar pentru ca tot repetati experienta asta, e posibil sa se intample sa jungeti la sex, dar nu inainte sa impliniti 18 ani.
In acest caz, sa fii pregatit si sa ai prezervativele la tine.
Protejeaza-ti partenera folosind prezervativ. O protejezi de sarcini nedorite si va protejati amandoi de BTS (Boli cu Transmitere Sexuala).

| IonIonelVik explică (pentru Robert2526):

Si pata de sange. spre maro ppate fii si de la
Altceva?

| IonIonelVik explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Si pata de sange rosu spre maro de la ce poate fii? Ea a avut menstruatie atunci si absorbant.

| Robert2526 a răspuns (pentru IonIonelVik):

Sangerare intermenstruala. Posibil chisturi sau tratament hormonal (pastila de a doua zi) sau cel mai probabil in cazul prezentat de tine ovulatie ( care poate produce si o mica sangerare uneori). Sarcina...in niciun caz

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru IonIonelVik):

Probabil are menstruatie neregulata.
Un medic ginecolog ii poate spune exact