| anonim_4396 a întrebat:

Poate o sa vi se para stupid da asta este adevaru sufar din dragoste si cam doarelaughing nu glumesc doare foarte tare, Chiar am nevoie de un sfat bun si as vrea sa scap de aceasta durere sa uit de ea, macar sa ma pot raci fata de ea cu mult, cum as putea?

Răspuns Câştigător
| girlpoisson555 a răspuns:

1. Consider că timpul nu le rezolvă pe toate, din contră accentuează tot ce simți dacă nu rezolvi problema.
2. O să vorbești cu alte fete, și o sa cauți în ele ceea ce găseai la ea.
3. Da, poți să fi mai distant față de domn'șoară. Îți găsești ocupație, cu cât ești mai ocupat și îți ocupi timpul cu atât mai puțin te vei gândi la ea. Găsește ceva ce-ți place și fă.
Ieși cu prietenii, tot ce trebuie să faci e să nu stai între 4 pereți și să-ți freci mintea, ca oricum întorci lucrurile, tot la ea te gâdești(îți spun din proprie experiență).
4. În concluzie nu te închide-n casă, ieși, caută activități care clar să n-o includă pe dânsa, ocupă-ți timpul cu orice și crede-mă că nu o să mai ai timp să te gândești la ea, încet încet o să te dezobișnuiești, iar când o să vorbești știu eu, după ceva timp cu ea, o să vezi că nu mai e la fel, proprie experiență, din nou.
Multă baftă, e greu dar nu imposibil. :*

5 răspunsuri:
| NameHarris a răspuns:

Incepe sa vorbesti cu alte fete vei uita repedewinking

| mgtow a răspuns (pentru NameHarris):

Mai creste si invata sa le trateze cum merita.

| Scuturici a răspuns:

Um. Fa alte activitati fata de faceai pana acum laughing Merge, te asigur. Schimba programul pe care il aveai cu altul, tocmai ca sa faci o schimbare in gandurile tale. Schimbarile mari vin de la lucruri micute.winking

| XxBlueRosexX a răspuns:

Stiu cum e, am trecut si eu prin asa ceva odata...fa orice iti sta in putere sa nu te mai gandesti la ea, vorbeste cu alte fete iesi cu prietenii mergi la club iesi in oras asculta muzica vesela orice si asa vei uita rapid poate pe ea nu dar nu o vei mai iubi asa de tare si nu iti va mai pasa de ea...multa multa bafta si ai grija de tinewinking

| neutrino a răspuns:

Fii calm si ai rabdare. Timpul te va rezolva si pe tine.