| anonim_4396 a întrebat:

Poate povestile astea sunt plictisitoare si poate multi trec prin asa ceva.O sa am multe comentarii negative dar totusi vreau sa aud pareri si sfaturi.Am o relatie de 7 ani iar in urma cu un an si 9 luni cam asa am inceput sa vorbesc pe net la telefon cu un prieten din copilarie care pe atunci ma placea treptat a inceput sa se ataseze de mine mai mult sa vrea o relatie iar eu l-am refuzat dar in timp am prins si eu drag de el si vb ca si niste iubiti iar acum recent am inceput sa ne vedem deoarece el locuieste foarte departe.Si-a inceput viata sexuala cu mine si asta ne-a apropiat mai mult si a venit momentul sa imi ceara sa Iau o hotarare sa plec cu el sau sa raman si i-am spus ca dupa doua intalniri nu pot sa decid a acceptat dar dupa continua sa ma preseze pe aceiasi chestie eu nu voiam nici sa il pierd dar hotaram ca e mai bine sa il las dar el a doua zi ma cauta iar sa ne impacam ca nu poate fara mine.nu stiu ce sa fac

Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Alege varianta care te face fericita. Daca vrei sa te duci cu el, gandeste-te la ce iti poate oferi, pentru cat timp si daca merita. Daca stai gandeste-te ca poate intalnesti un baiat si mai misto cu care sa aveti o relatie zi de zi. Pune lucrurile in balanta si tu trebuie sa fii persoana care ia aceasta decizie.Nu poti sa te duci cu el din mila.

6 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Deci, esti de 7 ani intr-o relatie, iar de 2 ani (in timp ce erai in relatia asta) ai inceput sa vorbesti cu altu, cu care din cate ai zis, te-ai si culcat. Acum el te preseaza sa il lasi pe asta de 7 ani, iar tu nu stii ce sa faci? Pai iti zic eu, du-te in Irak, spune-ti povestea acolo, si apoi mergi pe strada in timp ce te bat aia cu pietre pentru ca asta meriti. Nu inteleg de ce nu i-ai spus astuia cu care esti de 7 ani, ba fraiere m-am plictisit de tine hai sa ne despartim pana nu te insel, sau daca mai continuam vezi ca o sa te insel. De ce nu reusiti sa spune-ti adevarul? Sfatul meu este sa ii spui astuia de 7 ani ca l-ai inselat pentru ca asa iti place sa traiesti si ca nu il meriti, si du-te la asta de 2 ani si gata.

| MidnightR a răspuns (pentru EnvyU):

Eh,ca dupa sa poata sa vina aici sa se planga ca nu stiu ce i-a facut ala cu care e de 7 ani si blablabla.

| Freya1 a răspuns:

Citeste mai atent

| Kriss96 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ramai cu persoana cu care te simti cel mai bine. Poti sa fi intr-o relatie cu cineva si 10 ani ca tot nu o sa-ti fie bine daca iubesti pe altcineva.

| e1xtz a răspuns:

A spus @EnvyU tot ce era de spus mai sus.

| FloriFloricaa a răspuns:

Clar! Următoarea întrebare va fi de la un băiat, părăsit de iubită cu care era de 7 ani, care l-a și înșelat.
laughing Și OMG, Emvy... mai bine nu puteam răspunde... laughing laughing big grin laughing ok, ok, gata... laughing
Hai mă! straight face nu crezi că ăla s-o atașat de tine în 7 ani? Mai bag de seamă că deși ai fost 7 ani cu el, nu s-a atins de tine (în acel mod). Măcar dacă vroiai s-o termini cu el... trebuia să-l lași să fie primul, părerea mea.