| LARIqueen a întrebat:

Poate rămâne însărcinată o fată virgină sau viceversa dacă înoată intr-o apa în care a ejaculat un bărbat?

9 răspunsuri:
| IvonneBk a răspuns:

Nu, pentru ca spermatozoizii nu supravietuiesc in contact cu apa.

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice fata VIRGINA, poate sa ramana insarcinata fara nicio problema insa acest lucru se poate intampla doar in cazul in care se intrunesc simultan 2 conditii obligatorii si anume -- 1. ) Ca ciclul ei menstrual sa fie in zilele PERIOADEI FERTILE in acel moment si -- 2.) Sa ii ajunga/intre IN VAGIN (indiferent cum, prin ce mod) SPERMA autentica in 1 sau in toate celor 4--5 zile ale respectivei perioade fertile. Teoretic probabilitatea ca o femeie sa ramana insarcinata prin intermediul unui spermatozoid existent in apa in care ea se scalda, face baie, este de domeniul fantasticului, a miracolului sau a utopiei. big grin Sanatate!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tpu.ro un site de **** cu intrebari, raspunsuri si oameni de **** cam asa este si intrebarea ta.

| Emilian65 a răspuns:

Da,este posibil sa ramana gravida.

| NicusorPOWER a răspuns:

Da,a fost un caz
A fost postat pe yt cauta clipul e a unui YTB Simion Tomita

Răspuns utilizator avertizat
| HazelEyes77 a răspuns:

Ar fi o minune...raspunsul e nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric nu!

| LARIqueen explică (pentru NicusorPOWER):

De acolo am aflat și eu? big grin