| AtriUL a întrebat:

Poate ramane o fata gravida daca nu te-ai terminat in ea si a luat si Pilula de a 2 zi?

Răspuns Câştigător
| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Atunci de la ce sa rămână însărcinată?
Tu vrei sa întrebi de fapt dacă spermatozoizii se pot teleporta?
Sigur ca poate rămâne însărcinată. Doar ca nu o sa semene cu tine.

5 răspunsuri:
| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Da!
Având în vedere ca spermatozoizii sunt prezenți și în lichidul de dinaintea ejaculări, și având în vedere ca pastila de a doua zi este menita sa prevină o sarcina, iar cum nici o metoda de contracepție nu este 100% sigura, Da! Poate rămâne gravida (adică însărcinata)
Cate șanse sunt? Asta este cu totul alt ceva.
Iar răspunsul la a doua întrebare este : Foarte mici șanse dar ele exista.

| AtriUL explică (pentru Ionescu_Marius_1980):

Am uitat sa mentionez ca nu am penetrat-o

| AtriUL explică:

Ps. nu am penetrat-o dar eram amandoi goi si penisul era aproape de vagin

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poate ramane gravida.

| AtriUL explică (pentru Ionescu_Marius_1980):

Am pus intrebarea deoarece a zis ca nu i-a venit ciclul si m-am speriat foarte tare