| alexandraralucadenisa123456789123456789 a întrebat:

Poti uita pe fostul iubit daca te combini cu un alt baiat? in sfat va rog :*

Răspuns Câştigător
| daniela4853 a răspuns:

Iti dau un exemplu asemanator.
Mie imi place de un baiat si ca sa uit de el m-am combinat cu altul iar de fiecare data cand il sarutam ma gandeam la celalalt baiat.
Sincer, iti sugerez sa mai astepti un timp...o sa treaca de la sine.
Te pup :*

22 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de fiecare aici. Daca chiar nu il mai iubesti, o sa il uiti cu timpul, daca nu, nu o sa il uiti.

| nesuferit a răspuns:

Da, doar daca te combini cu mine

| ????? a răspuns:

Nu, doar daca il placi pe acel baiat + ca poate o sa il ranesti pe respectivul baiat cu care vrei sa fi straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu în niciun caz. Nu vei uita niciodată pe cineva minţindu-te că iubeşti pe altcineva.

| e1xtz a răspuns:

La varsta ta sunt sigur ca dahappysi pe asta cu care te combini acum o sa il uiti la fel si tot asa..pana ajungi la o varsta cand ai sa vezi ca nu se mai poate asalaughingda-i inainte ca acum este posibil orice

| Music4life a răspuns:

Nu face prostia asta, nu faci decat sa-ti bati joc si de tine si de noul tip.
Ia-ti un timp de ragaz, revino-ti apoi cupleaze-te, astfel vei savura intreaga relatie cu adevaratul ei gust dulce.
Bafta!

| h3r a răspuns:

Ce m-am săturat de voi.
NU!

| Felys a răspuns:

Este cel mai usor mod in care il poti uita pe anteriorul, daca asta doresti sa iti treaca de el, combina-te cu altul si cu siguranta trecutul va fi lasat in urma

| 26Geo a răspuns (pentru h3r):

Nu te pune nimeni draga mea sa ii ajuti.O faci de placere sau nu o mai faci deloc.Sunt persoane care au nevoie de un sfat, poate ca le e rusine sa vorbeasca cu cineva apropiat si asa e mai usor, mai anonim pentru ei.Tu nu ai avut niciodata nevoie de un sfat si nu aveai cui sa il ceri?

| h3r a răspuns (pentru 26Geo):

Sincer...scrisul tău mă lasă rece.
Dragă, studiază-mă.
Ajut pe cine are nevoie de ajutor, cu o problemă serioasă, nu prostii.
Dacă tu ești de seama ei, ajut-o te rog, o să primești și fundiță.

I-am răspuns, unde e problema acum?
Am zis clar, NU!
Citește de 2 ori înainte, te rog.

| 26Geo a răspuns (pentru h3r):

Draga,problema era ca ai zis "ce m-am saturat de voi"! ....nu de raspuns, ca am vazut ca ti-ai rupt din timpul tau pretios sa ii raspunzi.

| h3r a răspuns (pentru 26Geo):

Ce timp mă?
Mereu am timp de astfel de întrebări...

| PuffyPuffulete a răspuns:

Daca l-ai iubit nu poti asa repede ...stii cum se zice prima dragoste nu se uita asa usor

| neutrino a răspuns:

Tu te poti combina cu oricine, numai pentru a uita ceva ce nu se poate da uitarii?

| Luiza-Marta_Mindrila_1996 a răspuns:

Hey Alexandra as vrea sa iti spun ca multe fete gandesc in felul cum o faci tu in sensul ca daca nu ma gandesc la el o sa il uit pai nu prea ai dreptate deoarece il uiti o bucata de timp dar iti amintesti iar si o sa suferi chiar daca nu mai simti nimic pentru el, cel mai bine e sa faci o pauza sa nu mai fi cu nimeni macar 2 saptamani si ai sa vezi ca totul se va aseza de la sine.

| beautifullie a răspuns:

Eu nu cred asta.Am incercat cu multe persoane sa uit pe cineva si de fiecare data am ajuns la aceeasi concluzie: e o mare prostie!

| mona a răspuns:

Il poti uita pe fostul daca simti ceva pentru actualu

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Depinde de mai multi factori. Eu inca sufeream dupa fostul prieten cand s-a intamplat minunea si l-am cunoscut pe actualul prieten. Cred ca daca nu aparea el, m-as fi impacat cu fostul.

| Azµre a răspuns:

Da și nu depinde de caracter și de ceea ce ai în cap. Dacă știi că o relația a luat sfârșit numai plângi ca prostănaca după el.

| indragostituspun a răspuns:

Da e o metoda usoara de a uita.dar nu iti bate joc de acel alt baiat sa fi cu el doar ca sa te folosesti de el..adica sa uiti de fost

| Luiza-Marta_Mindrila_1996 a răspuns (pentru alexandraralucadenisa123456789123456789):

Da au trecut 3 saptamani dar intrebarea este esti in stare sa te duci si sa ii spui in fata ca inca ti la el? Pentru ca daca chiar simti ca il iubesti trebuie sa ii spui pentru ca te vei simti usurata ca el stie si poate va si impacati, totul depinde de tine. Fundita terog :"3