| Lsydn a întrebat:

Relațiile sexuale intre minori sunt legale?

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

În anumite cazuri, da.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu sunt, dar nici nu pot fi trași la răspundere, cu alte cuvinte pot să facă sex între ei minorii, legal nu este, dar nu pățesc nimic, doar dacă diferența dintre ei e mai mare de 5 ani

| UrEd a răspuns:

Da recomand

| madalina2090 a răspuns (pentru Violleta2022):

Legile astea sunt facute de batrani gelosi ca ei nu mai sunt tineri lol

| Violleta2022 a răspuns (pentru madalina2090):

Legile astea sunt facute de oameni inteligenti, la nivel mondial, ca sa protejezam copii, sa nu sufere si sa-ti distruga sanatatea si viata, fiindca organele lor reproducatoare nu sunt inca dezvoltate si nici creier nu au sa gandeasca cat rau isi pot face la anisorii astia.
De aceea aceste legi sunt peste tot in lume, ca copii sa fie protejati sis a se bucure de copilarie, macar pana la 18 ani, cand sunt majori si pot sa-si decida singuri viata.
Este timp de sex dupa 18 ani pana la 80 de ani, deci unde-i graba?

| madalina2090 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cine mai face sex la 80 de ani? lol

| madalina2090 a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca organulele reproducatoare nu sunt dezvoltate, atunci de ce putem ramane gravide si sa facem copii chiar si la 13 ani?

| Violleta2022 a răspuns (pentru madalina2090):

Din prostie, din lipsa de educatie, din lipsa de supraveghere parinteasca...

| Violleta2022 a răspuns (pentru madalina2090):

Cei care pot fac sex si la 80 de ani.