| RAY a întrebat:

Sa fim realiști nu ne dorim relație pentru a face sex cu fete frumoase,atunci de ce uni le jignesc? Cică au km întregi, e cam ipocrita chestia asta

8 răspunsuri:
| Cinic a răspuns:

Majoritatea barbatilor isi doresc relatii pe termen lung si aibe motiv sa fie util. Ca asta'i motorul de baza al barbatului, " utilitatea". Desigur pentru unii utilitatea inseamna sa fii atlet, artist, calugar, sa viziteze planeta etc, si nu-i nimic rau in asta. Dar pentru cei mai multi dintre noi, sa fii util inseamna sa ai o femeie si poate un copil pe care sa-i protjezi si sa fii si provider daca este posibil. Si tot ce crerem la schimb este un strop de afectiune si intelegere. Aia care sunt disperati sa reguleze cat mai multe femei, nu sunt barbati, aia sunt nelu frumuselu'. Aia sunt barbati atractivi care nu fac nimic si au zeci de optiuni pentru simplu fapt ca sunt frumosi. Pt ca biologia este aproape imbatabila. Daca esti barbat frumos si ai absolut toate defectele posibile ( lenes, violent, abuzator, analfabet etc) biologia nu stie asta. Biologia si hormonii îi spun femeii: fa sex cu el pentru ca are gene bune, nu conteaza ca este o mizerie de om, te descurci tu dupa aia, fa sex cu el, ataseaza-te de el. Si de aia vezi si pe aici si viata reala femei care pun intrebari retarde, gen: iubitul meu ma bate, voi ce ziceti sa-i mai dau o sansa?! Sau : Am ramas gravida si iubitul meu nu mai vrea relatie cu mine si nici sa recunoasca copilul, cum pot sa il recuceresc?! Sau: sufar in dragoste ca iubitul meu m-a parasit, cum sa trec peste asta?! Sau imi place de un baiat de la mine din clasa/munca, cum sa fac sa ma placa si el?! Si as putea continua asa la nesfarsit. Si ce au toti acesti barbati in comun?! Sunt atractivi! Si asta este obiectiv, nu subiectiv. Daca ai o fața simetrica ( de preferat pretty boy), barbie patrata, esti inalt si lean, deja ai castigat sute de femei fara sa faci nici un efort. Deci faptul ca exista expresii ca " barbat cuceritor" nu este altceva decat un mit. Nu acel barbat a cucerit femeile respective ci genetica lui le-a cucerit! Ala nu este cu nimic mai bun ca mine sau ca tine ci doar are avantajul genetic. Cat despre nr de kilometrii nu am o problema cu asta. Hotul neprins negustor cinstit. Ce nu stiu nu poate sa imi faca rau. Femeile istete stiu sa isi ascunda bodycountul. Doar alea fraiere epateaza prin asta. Cat despre frumusetea femeilor, sincer mie nu imi pasa. Daca nu esti obeza pentru mine este sufient. Pe mine ma intereseaza conexiunea emotionala. Momentan sunt indragostit de o tipa care este ok /cute, ca si fizic si față dar nu este gen neluta frumusica si ma enerveaza ca se desconsidera. As alege-o pe ea in detrimentul oricarei bombe sexi si la orice ora. Din pacte din cauza anumitor circumstante nu putem sa fim mai mult decat prieteni, dar asta nu imi schimba sentimentele mele pentru ea. In ochii mei este cea mai frumoasa femeie din lume. Despre asta-i vorba, conexiune emotionala, prietenie, afectiune si acceptarea defectelor celuilalt. Si tipa asta are defecte de care sunt constient si le vad cristal clear, dar le accept. Cum si eu am o gramada de defecte dar mi-le accepta. Doar circumstantele ne impiedica sa avem o relatie romantica.

| RAY explică (pentru Cinic):

Eu discutam de băieți cu vârste între 16-30 de ani, apoi da e adevărat că se produce o maturizare și pui accent și pe altceva, dar majoritatea vor relație nu e adevărat, scopul biologic fiind sa facem cu cât mai multe doar că 20% dintre noi le atragem

| Cinic a răspuns (pentru RAY):

Eu m-am maturizat emotional dupa 30. Deci pot sa fiu de acord cu faptul ca " pustanii" vor doar sa arda si next. Dar nu toti, este ca si cum ai zice ca toate pustoaicele vor doar sa se arda si next. Sunt si tipe/ tipi care la 20 de ani isi doresc familii. Eu am avut mai multe ocazii in my mid 20 si am dat cu piciorul. Nu neaparat ca nu imi doream familie sau ca aveau fetele alea ceva, doar ca aveam un cu totul alt stil de viata pe atunci. Am fost prost, recunosc dar toti si toate suntem prosti in anumite aspecte ale vietii. Si nu sunt de acord cu afirmatia ta " sa ne reproducem cu cat mai multe". Nu asta ne spune biologia. Biologia ne spune doar sa ne reproducem si de aia libidoul barbatului este mai mare ca al femeii si pretentiile barbatului sunt mai mici ca ale femii. Este foarte usor sa fii atractiva ca si femeie. Daca ai ghinionul sa nu ai o fața frumoasa ca femeie, daca ai un corp misto poti foarte usor sa agati barbati decenti ( a nu se confunda cu barbati frumosi si/sau bogati) dar decent. In schimb ca barbat principalul factor in atractie este sfanta treime FFH. Face, frame ( slab in talie si lat in umeri) hight ( inaltime. Ai astea esti " cuceritor". Tot ce trebuie sa faci este sa fii decent si educat, nimic mai mult. Si de multe ori poti sa fii si needucat si rau, pentru ca fizicul tau o va face pe femeie sa iti acorde calitati pe care tu nu le ai, pentru ca biologia si hormonii o mint ca ea sa se imperecheze cu tine. Din contra prietene, monogamia este unul din principalele motive pentru care homo sapiens a invins celalate hominide in jocul pentru supravietuire. Libidoul ne face sa vrem mai mult sex decat femeia si sa avem standarde realiste sau mai joase decat femeile. Nu stiu daca ai observat, dar sunt o gramada de femei neatractive din orice punct de vedere care au pretentii uriase. Din nou, biologia. Biologia nu-i spune sa fie realista, biologia îi spune sa aiba cel mai bun barbat posibil ( superior genetic si provider)

| Mosotti a răspuns (pentru Cinic):

Cinic, aprob 100 % ce spui, asta explicam si eu pe aici, si Rosalia tot spunea ca bat campii, ca de ce zic eu ca fizicul e proba eliminatorie.

Si ala cu biologia e motivul pentru care multe femei se indragostesc de criminali, violatori, si oamenii se mira aiurea.

Uite aici un baiat care nu stie smecheria cu natura, si e frumusel si vloger:

https://www.youtube.com/watch?v=M71dgLDF9gg&t=15s

Sa vezi ce uimit e de ce se intampla, o zice imediat ce incepe clipul.
I-am explicat acolo ce si cum, vad ca n-a raspuns. Si nimeni nu mi-a raspuns.
Se mira pentru ca nu cunoaste psihologie evolutionista. Si multi oameni sunt asa.

Aaa, stai sa vezi aia cu parintii, ia stai ca deschid eu topic acum despre asta, ca tot de evolutinism tine.

| Cinic a răspuns (pentru Mosotti):

Maiestre pe aia cu " biologia îi spune" am preluat-o de la tine. Si eu o gandeam dar nu stiam sa o explic asa smecher ca tine. Lumea si mai ales femeile nu vor sa recunoasca faptul ca "dragostea" dintre un barbat si o femeie nu este altceva decat atractie sexuala/ lust in proportie de 90%. Ar mai fii 5% money si 5% personalitate. Nu contest ca exista si femei super frumoase si inteligente care stau cu barbati total neatractivi si saraci. Sunt chiar cazuri pe Youtube, gen never giveup, inca un baiat bolnav de oase, si unul dragutel dar ft scund si iubita lui frumoasa si inalta. Sunt si cazuri de genul, dar astea sunt doar glitciuri in program sau noroc chior. Realitatea din pacate este cea descrisa de mine in comentariile de mai sus. Apropos sper ca esti bine ca nu mai vorbisem de mult timp cu tine.

| Cinic a răspuns (pentru Mosotti):

M-am uitat la clip si stiu cazul. Si asta chiar este light in comparatie cu ramirez si bundy. Nu pot sa spun ce voiau sa faca zeci de femei pentru ei, ca mi s-ar sterge comentariile.

| Mosotti a răspuns (pentru Cinic):

Ma bucur ca ai realizat si tu asta, ca de multe ori explic degeaba cand apar intrebari din alea "de ce m-a parasit? Cum fac sa-l readuc inapoi?", etc.

Femeile nu recunosc ca nici ele nu constientieaza, ca la ele la atractia fizica apar si sentimentele alea (care sa le faca sa se cupleze).
De ex sunt unele care nici nu simt ca-s atrase fizic, acolo e mai inselatoare treaba, zic ca l-a placut cum se poarta, cum vorbeste, dar nu stie ca a fost validat fizic de dinainte deja. Altfel nu mai o interesa pe ea cum vb si cum se comporta.

Nu exista femei frumoase care sa stea cu saraci dar neatractivi, ca nu au de ce. Ca si daca sunt nebune sau deviate, la baza legile atractiei sunt tot alea.
Sa stea cu saraci dar atractivi da.

Ca sa fie atrase de neatractivi saraci sau nesaraci si sa il placa pe bune, ar trebui sa fie alt sistem biologic, alt proiect, iar asta nu merge, deci nu e o chestie care poate apare dintr-o trauma, defectiune.

Si dovada ca natura pune pret doar pe ce vrea ea, cand unu sau una face cadouri, etc pentru celalalt, nu face ca e destept, ca e bun, face ca le-o trage bine!
Ca asta se traduce "e eligibil/eligibila pentru perpetuare", adica cam atat conteaza.

Stiu ce vroiau sa faca femeile pentru ramirez si ted bundy. Nici nu mai e nevoie sa zici, era dispuse sa faca cam orice.

| Cinic a răspuns (pentru Mosotti):

Iti recomand rehabroom pe yt. Este un baiat care are aceleasi calitati ca si noi. Noi, sau cel putin eu poate sunt prajit, cinic, rau sau orice alt injectiv. Dar la naiba, cu toata lipsa de modestie, sunt un observator excelent al oamenilor. Nu eu am vrut aceasta calitate, natura si mediul de unde vin situatiile de viata m-au facut sa fiu asa. Si mie imi spune biologia: nu crede! Observa, intelege, trage-ti propriile concluzii daca vrei sa eviti oameni rai saunsituatii penibile. Mai era un baiat pe yt " dbdr" cam cu aceleasi viziuni si trairi cinice dar din pacate si-a sters canalul pentru ca a fost doxat in irl de un prieten, si nu a vrut ca oamenii sa stie de el ca oricum era amenintat de feministe si de o gramada de white knights care il acuzau de misoginism si hate spech cand el saracul doar isi prezenta viata lui si interactiunile lui romantice si inter umane. Omenii in general urasc adevarul daca este urât. Pana si adevarul trebuie sa fie frumos ca sa fie acceptat de societate.