| alexandrag a întrebat:

Sa lupt pentru el, sa insist si sa-i arat ca-l plac SAU sa-i dau pace, sa nu zic nimic si sa-l las pe el sa vina la mine? Am iesit de 2 ori cu un baiat pe care il plac si am stat impreuna si era foarte dragastos insa dupa 2 zile am observat ca nu prea mai vorbea cu mine desi ar fi avut ocazia. Cand iti place de cineva il cauti, vrei sa vorbesti cu el si sa-l cunosti. I-am zis si lui asta ultima oara cand am vorbit insa simplul "nu stiu." si "hai sa o lasam asa. in aer" m-au durut. Si nu vreau sa renunt daca imi place de el... dar nici nu vreau ca insistand sa-l indepartez si mai mult decat acum. Ce sa fac.?

Răspuns Câştigător
| Terminatorul2 a răspuns:

Se pare ca ai o problema esti cam obsedata de el
Iti dau un sfat incearca sa ii spui o data sentimentele tale fata de el si daca tot nu va merge atunci nu mai incerca pentru ca baiatul acela clar ca nu mai simte ceva pentru tine
Incearca totusi sa treci peste cautati alt iubit poate ca e o sansa sa il faci gelos dar ai grija pentru ca s-ar putea sa nu "prinzi" nimic si dupa o sa suferi si mai rau
Dar daca tu il iubesti pe acel baiat nu renunta la el (ai grija sa nu te creada disperata ) si continua sa il faci sa te placa si el
Mult noroc

13 răspunsuri:
| DianaFFTW a răspuns:

Cred ca simplul lui raspuns:nu stiu...ar cam spune tot.Parerea mea e ca nu ar trebui sa fii tu cea care face urmatorul pas.Lasa timpul sa treaca, daca te place cu adevarat va face el pasul.

| AndreBoy a răspuns:

Spune-i ca il iubesti in fata uita-te in ochii ei si apoi sarutul dupa acea intreaba-l ce a simtit

| Loooolaaaa a răspuns:

Eu zic sa nu insisti. Pana la urma ar fi mai urat decat e acum sa fiti impreuna si iubire sa vina doar dintr'o singura parte (a ta)...
parerea mea.

Bafta; 3

| Terminatorul2 a răspuns:

Fundita nu sti sa dai? sad

| alexandrag explică (pentru Terminatorul2):

Tie vroiam sa-ti dau nerabdatorule big grin, am vrut inainte sa mai vad daca mai raspunde cineva, daca dadeam fundita chiar de la inceput poate nu ii mai interesau asa tare si pe altii sa raspunda, stii? big grin

| alexandrag explică (pentru DianaFFTW):

Multumesc pentru sfat! Apreciez happy

| alexandrag explică (pentru Terminatorul2):

Ma gandesc ca sa ii desenez un portret (sunt bunicica la desen) si sa-i pun o inima langa, sigur se va prinde ca mi-e drag de el... si poate poate, reusesc ceva big grin

| alexandrag explică (pentru Loooolaaaa):

Mersi de raspuns Lola! Eu cred ca e destul de destept incat sa nu accepte sa fie intr-o relatie daca chiar nu tine la mine/ nu ma iubeste. Fete sunt, nu cred ca ar fi asa de disperat.

| Terminatorul2 a răspuns (pentru alexandrag):

Scuze atunci da la mine merge repede big grin

| Terminatorul2 a răspuns (pentru alexandrag):

OOOOOO :O esti artista asta ar merge

| alexandrag explică (pentru Terminatorul2):

Sa speram ca DA!

| Terminatorul2 a răspuns (pentru alexandrag):

Sau mai bine compunei o poezie :]

| alexandrag explică (pentru Terminatorul2):

Nu stiu din astea... dar o sa o iau ca o varianta buna! big grin