| tonyc7 a întrebat:

Sa presupunem ca ea are 24, iar el are 33. Vi se pare o diferenta mare de varsta? Ar accepta o tipa un tip cu 9 ani mai mare ca ea? Dar familia ei?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Nu este o diferență chiar asa mare, în plus mai contează și cum arăți căci la 33 poate sa arate de 27 și la 24 poți arata de 28 ca idee zic ca mulți nu și arata vârsta iar alții pari mai maturi. Părinții poate au și ei diferența asemănătoare între ei sau au văzut și la alții nu cred ca ar avea ceva împotriva, mai degrabă ar conta sa le placa ca om, ca educație

14 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU! Nu mi se pare! Iar daca voi va iubiti varsta nu conteaza, cu atat mai putin ce zice familia ei! La 24 de ani ea decide ce vrea nu familia ei ca doar nu vei trai cu familia ei ci cu ea!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu, 2. Da. 3.Nu.

| tonyc7 explică (pentru lpavel):

Nu decide, dar ar putea sa o influenteze (asta in cazul in care familia nu e multumita de varsta).

| tonyc7 explică (pentru sadrian46):

Si de ce crezi ca nu ar accepta familia ei?

| lpavel a răspuns (pentru tonyc7):

Eu nu am zis ca nu ar ar accepta! Eu am zis ca DACA nu ar accepta! Iar daca nu ar accepta asta sigur nu ar fi din cauza varstei... happy

| tonyc7 explică (pentru lpavel):

Aha... Deci e posibil ca si familia ei sa nu aiba nicio problema cu diferenta de varsta. happy

| lpavel a răspuns (pentru tonyc7):

Binenteles! E foarte posibil! dar daca tu nu esti o persoana cum se cade, esti un golan/vagabond, nu-i place munca etc atunci se va pune problema si pe varsta, stai linistit asta e foarte sigur laughing si niciodata nu te vor accepta!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru tonyc7):

Nu cred, ci presupun. Aceasta este o mentalitate comună.

| mgtow a răspuns:

Ea da pentru ca e curva... familia poate sa opuna rezistenta. Daca ala e inteligent ii da cateva ture la pustoaica apoi o sufla in aer

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Familia nu va accepta in ruptul capului, decat daca este super bogat incat sa ofere maxim de confort si tie si lor. Diferenta de varsta nu se observa acum, dar cu trecerea aniilor cand veti avea copii si merge sotul tau dupa el la scoala copii vor crede ca a venit bunicul nu tata

| tonyc7 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Omule, repet, e diferenta de doar 9 ani. Nu de 20 sau 30, cum e la altii!
Atunci cand barbatul va avea 50 de ani sa zicem, ea va avea 41. Iar cand el va avea 70, ea va avea 61.
Iar bunic devii dupa 60, depinde de cum imbatranesti.

| Sofer a răspuns:

Diferența de maxim 9 10 ani nu ar trebui sa cauzeze probleme. Doar familia fetei poate sa fie împotriva ca diferența dintre fata lor și băiat e prea mare și vor exista tot timpul discuții dar se vor obișnuii ei cu ideea. Sa speram.

| tonyc7 explică (pentru Emma30555):

Exact. Barbatul de 33 pare si de 25-27, nu are nici macar un fir alb, spre deosebire de cum arata multi chiar si mai mici ca el. Iar ea, desi are 24, pare de 30-33.

| Violleta2022 a răspuns:

Este o diferenta destul de mare si asta se va vedea in timp!