| RAY a întrebat:

Sa spunem ca as fi fata si as afirma ca nu stiu ce sa aleg dintre 3 barbati, unul e bogat imi ofera o viata usoara dar nu ma atrage fizic,are o personalitate ok,altul e frumos ma atrage fizic,curvar,popular nu e bogat se descurca ok cu banii imi este frica ca ma va parasi pentru alta, ultimul are o personalitate frumoasa dar e sarac si urat, pe care sal aleg si de ce?

29 răspunsuri:
| Voro a răspuns:

Ala care e 'curvar', popular si frumos, dar nu chiar bogat. Daca esti smechera il pui sub papuc.

| RAY explică (pentru Voro):

Chiar crezi ca un vagabond poate fi schimbat?

| Voro a răspuns (pentru RAY):

Intr-adevar depinde putin si de el. Daca vede un viitor in tine atunci categoric se schimba, parerea mea.

| SG1995 a răspuns:

Hm, grea alegere. În cele mai multe cazuri va fi ales a, deoarece e vorba de confort psihic și social, în astfel de cazuri, chiar dacă nu există pasiune, există relațiile sunt destul de okay și de lungă durată. Aici nu e vorba doar de bani, o femeie vrea și siguranță emoțională, deci dacă bărbatul are un caracter okay atunci e chiar bine. Atașamentul va veni cu timpul, genul ăsta de relați pornesc în mare parte de la o prietenie platonică.
Al doilea bărbat pe care îl numesc varianta b, va atrage iarăși multe femei, de obicei nesigur pe ele, vor căuta un tip macho, și vulgar, de obicei genul ăsta e relație se termină rapid și prost pentru ambi.
Și varianta c, putem spune că e o alegere destul de extremă, deoarece nu multe femei ar alege un tip urât fizic și foarte sărac pe deasupra, dar aceste cazuri rare spune cele mai frumoase povești de dragoste, în general, femeiile atrase de astfel de tipi sunt foarte modeste la rândul lor și nu au așteptări mari, asta poate se întâmplă cum am zis în mod paradoxal foarte des la țară unde nu există multe alternative. Deși fii sigur că caracterul destoinic va atrage orice personă.

| RAY explică (pentru SG1995):

Da asa e greu de ales, oare il voi putea iubi in viitor pe cel neatractiv dar bogat?

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Hm, da, dar iubirea aceea devine platonică decât romantică, adică poate avea candențe romantice, dar nu va fi o pasiune similară cu cea adolescentină. Caracterul joacă un rol important în acest caz, o femeie dacă se simte iubită și protejată de un bărbat, aceasta va răspund instinct cu sentimente similare.

| RAY explică (pentru SG1995):

Deci nu va fi ca atractia puternica pentru cel hot a

| Takishima a răspuns:

AceLa popular are nevoie de o fata foarte frumoasa ca sa uite si vecinul la ea sa fie mandru ca doar el o are. Un astfel de baiat nu isi ia femeie pentru ca gateste ci pentru frumusete. Ar trebui si tu sa lucrezi sa fi stabila financiar cat de cat sa nu te trateze inferior unul cu bani. Acela urat (si sarac )
s-ar putea daca are o personalitate placuta si sunteti mai frumoasa decat el sa ofere atentia de care aveti nevoie. Depinde si de intelugenta si temperament.

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Nu, atracția aceea e diferită, și ca intesitate sexuală, dar și ca intesitate emoțională. Dacă o femeie nu e atrasă din prima, poate deveni atrasă pe parcurs, dar numai vorbim de pasiune, deoarece o relație "consumată" numai scoate pasiune adolescentină. Adică cel mai clasic caz e al buniciilor noștri, aceștia se căsătoreau mai mult din nevoie, dar ajungea în timp să se iubească foarte mult unul pe altul, pentru convețuirea împreună creează sentimente.

| RAY explică (pentru Takishima):

Imi place gandirea ta, apreciez fetele care se descurca singure, bravo

| RAY explică (pentru SG1995):

Un atasament romantic dar fara nebunia de la inceput, dar pentru o relatie de scurta durata as fi o curva daca as avea?

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Nu, termenul de curvă se referă la anumite tipuri de femei:

Femei care negociază contractual sexul pe bani. ( personal termenul mi se pare denigrant)
Femei care pretind că iubesc un om doar ca să profite de el.
A da, femei care își înșeală partenerul (dacă e de comun acord n-am treabă). Dar când vorbim de o relație emoțională de scurtă durată e ceva normal, astfel de relați sunt tranzitori.

| Bacemi a răspuns:

Eu am merge în paralel cu bogatul şi curvarul. E destul de vag spus personalitate ok şi frumoasă. Mie aia frumoasă îmi sună a înțelegere completă fără simț critic. Probabil genul de gândire le face Dumnezeu pe toate şi chiar dacă e un în mijlocul camerei mă comport de parcă nu simt că pute. Prin sărăcie înțeleg doar mâncare gătită şi fără prea mare diversitate, bazată pe cereale, cartofi, ouă, chestii ieftine şi la îndemână la țară. Plus aceleași haine purtate aproape zilnic, fără excursii, eventual fără internet sau chiar TV. Iar cu gândirea avută de el nu văd alt orizont vreodată. E sărac tocmai pentru că are o personalitate frumoasă. Prin personalitate ok înseamnă că e conștient de ce pune pe masă şi se respectă, motiv pentru care e posibil să mă trateze cu superioritate. Dar dacă o va face va fi pentru că probabil o merit. Cu timpul am şansa de a-i câștiga respectul şi afecțiunea dacă dau dovadă de bun simț. E posibil să nu accepte inițiativele mele de a-mi câștiga pe merit existența, ceea ce ar fi nasol. Dar experiența unei relații cu el va fi vitală în deschiderea unor orizonturi noi, voi învăța să gândesc şi altfel. Când mă voi simți pregătită să înfrunt viața cu aristocrația dobândită prin împrumutarea unor trăsături pe care le au doar oamenii de succes îl voi părăsi. Dacă nu acceptă bogatul să am o relație paralelă voi renunța temporar la curvar pentru că pe ăsta îi găsești pe toate drumurile. Dar astfel voi scurta probabil relația cu bogatul de la 3-7 ani la 1-2 ani. Sau după timpul ăsta voi începe să îl înșel, pentru că nu am ce pierde.

| Bacemi a răspuns:

Eu aș merge în paralel cu bogatul şi curvarul. E destul de vag spus personalitate ok şi frumoasă. Mie aia frumoasă îmi sună a înțelegere completă fără simț critic. Probabil genul de gândire le face Dumnezeu pe toate şi chiar dacă e un rahat în mijlocul camerei mă comport de parcă nu simt că pute. Prin sărăcie înțeleg doar mâncare gătită şi fără prea mare diversitate, bazată pe cereale, cartofi, ouă, chestii ieftine şi la îndemână la țară. Plus aceleași haine purtate aproape zilnic, fără excursii, eventual fără internet sau chiar TV. Iar cu gândirea avută de el nu văd alt orizont vreodată. E sărac tocmai pentru că are o personalitate frumoasă. Prin personalitate ok înseamnă că e conștient de ce pune pe masă şi se respectă, motiv pentru care e posibil să mă trateze cu superioritate. Dar dacă o va face va fi pentru că probabil o merit. Cu timpul am şansa de a-i câștiga respectul şi afecțiunea dacă dau dovadă de bun simț. E posibil să nu accepte inițiativele mele de a-mi câștiga pe merit existența, ceea ce ar fi nasol. Dar experiența unei relații cu el va fi vitală în deschiderea unor orizonturi noi, voi învăța să gândesc şi altfel. Când mă voi simți pregătită să înfrunt viața cu aristocrația dobândită prin împrumutarea unor trăsături pe care le au doar oamenii de succes îl voi părăsi. Dacă nu acceptă bogatul să am o relație paralelă voi renunța temporar la curvar pentru că pe ăsta îi găsești pe toate drumurile. Dar astfel voi scurta probabil relația cu bogatul de la 3-7 ani la 1-2 ani. Sau după timpul ăsta voi începe să îl înșel, pentru că nu am ce pierde.

| Moon1997 a răspuns:

Ma fata laughing vad ca ti-a scris unu romane aici imi e si sila sa le citesc laughing fi atenta ala care nu te atrage fie fizic sau cum o fi clar nu are ce cauta in viata ta deci ramane golanasu care castiga mereu laughing si fie cat o fi cand da peste o fata mai cu sange in ea se lasa dracu si de mers pe bicicleta laughing iti spun sunt baiat si stiu

| RAY explică (pentru Moon1997):

Sa numi spui si tu esti un golanas?

| RAY explică (pentru Bacemi):

Nu sunt genul asta de fata sa fiu cu doi, ori cu unul ori cu nici unul

| Bacemi a răspuns (pentru RAY):

Învață să fii laughing

| Marinely_Antonio_1990 a răspuns:

Pai un raspunsul cel mai bun este sa alegi un om sarac si iubitor care te iubeste si nu te paraseste cele ce ai mentionat mai sus. Si daca mai este si credincios vei avea o viata fericita alaturi de el Si de Dumnezeu care vrea sa fie aceea familie fericita si credincioasa. Avant la Carma lor in viata pe Dumnezeu care este nevazut care este omni prezent pe acest pamant suntem vazuti si inregistrati tot ce spunem sau ganim noi in minte noastra. In cartile din cer sunt scrise toate faptele noastre care sunt scrise de ingerul raporatelor pentru fiecare om care locuieste pe pamant.

| Mădăd26 a răspuns:

Pe niciunul. L-as alege pe ala care ar merita.

| PersonajFictiv a răspuns:

As astepta pe al 4-lea.

| Emilian65 a răspuns:

Pe ultimul.

| Moon1997 a răspuns (pentru RAY):

Poate big grin ce e drept am o fata cuminte si intrligenta care m-a scos din toate anturajurile si placerile mele laughing dar sunt ok m-am favut baiat de casa laughing

| Kaℓi a răspuns:

Esti teribil, Ray! de cand te stiu pe aici ai fost strabatut mereu de cele mai stranii dileme, insa intrebarea asta m-a facut sa rad happy

Si raspunsul asta a fost maxim big grin

" acum 14 ore | RAY27TM explică (pentru Bacemi):
Nu sunt genul asta de fata sa fiu cu doi, ori cu unul ori cu nici unul"

| RAY explică (pentru Kaℓi):

In universul acestei intrebari sunt fata

| Kaℓi a răspuns (pentru RAY):

Am inteles happy
Imi place ca esti o fata cu principiiwinking

| RAY explică (pentru Kaℓi):

Categoric ca sunt, mai rar asa fata ca mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In locul tau as alege sa nu mai adresez intrebari stupide...

| Elide a răspuns:

Îți zic eu..frumos și cu o personalitate frumoasă! Nu.mi pasa daca e bogat sau sărac! happywinking