| JohnnySilverhand a întrebat:

Sal'tare,imi place de-o fata foarte foarte foarte... mult si as vrea sa vad daca si ea ma place,niste sfaturi pentru un tip timid, mai plinut putin(fiindca sunt scund pentru varsta mea),as vrea foarte mult sa stiu daca ma place,si chiar poate sa fie prietena mea,am multe idei in cap dar daca as spune ca o plac mi-ar fi rusine sa mai dau ochii cu ea,nu pot spune ce mult o plac,nu pot exprima in cuvinte,poate o fi doar o dragoste de copil,trecatoare, dar totusi macar sa stiu ca si ea ma place sau macar ma simpatizeaza.
P.S:1-ideile care imi vin in minte sunt sa-i trimit flori, sa-i trimit mesaje de dragoste etc.
2-scuze daca am greseli de gramatica.

3 răspunsuri:
| NoName0x0 a răspuns:

Heii! Uite ce zic eu: nu ii trimite nici flori, nici mesaje fiindca daca ea nu te place ar fi mai rau si mai rusinos decat daca i.ai spune ca o placi. Gaseste un moment in care sa fiti doar voi 2 si spune.i ca o placi fiindca pana la urma nu e vina ta ca o placi si nu e ceva gresit sa placi pe cineva si sa ii impartasesti ceea ce simti pentru el/ea.

| JohnnySilverhand explică (pentru NoName0x0):

Dar ii faza ca cum sunt eu mai sentimentalist(puteti zice fatalaubig grin) dupa mi-ar fi rusine sa mai dau ochii cu ea.

| NoName0x0 a răspuns (pentru JohnnySilverhand):

Si daca ii cumperi flori sau ii trimiti mesaje de dragoste ar rade mai mult de tine. In scris gandesti mai limpede. O sa detaliezi ceea ce simti pentru ea si ea, daca nu te place ar rade de sentimentele tale sincere! Fa ce ti.am zis anterior! Totul trece...