| SmileLife a întrebat:

Sall, am o intrebare noi femeile avem in corpul nostru spermatozoizi? sau ei apar numai in urma contactului sexual? deci ramii insarcinata doar in urma contactului sexual cu un barbat?

Răspuns Câştigător
| Andreeamirabelle a răspuns:

laughing Nu ai spermatozoizi in organism. Testiculele barbatilor produc spermatozoizii si ei intra in corpul femeii doar in urma unui contact sexual.Nu iti mai face idei ca o femeie poate sa ramana gravida asa, din nimic.Doar in urma unui contact cu un barbat poti ramane gravida.

26 răspunsuri:
| Cosmin1I a răspuns:

Ramai gravida inca de la nastere.

| Vix999 a răspuns (pentru Cosmin1I):

laughing))) Ou Kinder?

| PlayWithMe a răspuns:

Google it's your friend

| SmileLife explică (pentru Andreeamirabelle):

Dar daca te ocupi cu diferite jocuri asa sa spun eu asa cu jucarii la vagin si simti o placre. atunci nu poti ramine insarcinata da? dar menstruatie poate avea probleme de la aceste jocuri? caci mia intirziat 3 saptamini de ce oare?

| Cosmin1I a răspuns (pentru Vix999):

Oua ..ca o sa depuna fata mai multe.Numai bune de omleta.

| Andreeamirabelle a răspuns (pentru SmileLife):

Nu ramai gravida DECAT in urma uni contact sexual cu un BARBAT. Daca te masturbezi, cu mana sau cu orice fel de "jucarii" nu ramai insarcinata...E normal ca ciclul sa mai intarzie(poate esti racita sau stresata si de aia intarzie, sau poate esti la inceput si nu ti s-a reglat ca se regleaza dupa 3-4 ani). Jucariile nu au nicio legatura cu intarzierea ciclului.

| SmileLife explică (pentru Andreeamirabelle):

?

| dulcikaaa a răspuns:

What the hell i just read....normal ca ei apar in contactul sexual daca ai avea spertatozoizi in tine ai fi insarcinata tot timpu...laughing) WTF!

| mona a răspuns:

Ramai insarcinata numai in urma unui contact sexual

| yanira4u a răspuns:

Intrebarea asta e pe bune? nici nu stiu daca sa rad...

| SmileLife explică (pentru Andreeamirabelle):

Dar daca valvele de la vagin sa-u marit adica sa-u zbircit ce pot sa fac ca sa revina la starea normala? pot sa fac eu ceva fara a merge la un medik?

| SmileLife explică (pentru Andreeamirabelle):

Iar daca valvele de la vagin si-au modificat forma adica sau zbircit ce pot face de una singura fara a merge la medik?

| Andreeamirabelle a răspuns (pentru SmileLife):

Asta este probabil din cauza vreunui obiect introdus in vagin.Ai grija cu ce te masturbezi, probabil ai iritat peretii vaginului, dar daca il lasi sa se refaca ar trebui sa isi revina.Sa nu mai bagi acolo orice. Daca vrei sa te masturbezi, fa-o cu mana(sa te speli inainte pe maini foarte bine ca si de la microbi se poate imflama acolo jos)sau ia-ti ceva special, gen un dildo. Fara gluma. Daca nu ai 18 ani,fa comanda online sau pune pe cineva sa iti ia.Cel mai bine ar fi totusi sa iti gasesti un baiat, sa ai o relatie cu el si sa iti incepi viata sexuala daca simti nevoia(nu stiu ce varsta ai, asa ca sper sa nu vorbesc prostii).Si ar mai fi o posibilitate:sa stii ca vaginul are niste "riduri" ca sa le spunem asa, orice femeie are vaginul cu striatii, pori etc....Asa este el, pur si simplu, ca organ.E posibil sa nu fi observat tu pana acum aceste diferente de etxtura, dar ele au fost probabil mereu acolo. Daca nu te doare nu ai de ce sa iti faci griji.

| SmileLife explică (pentru Andreeamirabelle):

Nu simt dureree de loc dar pur si simplu o valva este normala dar una este zbircita si marita. dar eu nu am bagat nimic pur si simplu asa ma las pe un suport si incep a face miscari de la care simt o placere si atit. am observat asta inca mai demult... oare ce pot face?

| Andreeamirabelle a răspuns (pentru SmileLife):

Aaa,acum am inteles mai bine intrbarea ta, tu te refereai la labii, am vazut ceva de vagin si am crezut ca in interiorul vaginului ai umflaturi.Cred ca s-a inflamat, probabil ai pus mana murdara acolo, cred ca exista creme pentru asa ceva, nu pare grav. Aproape sigur rezolvi la o farmacie.Mai asteapta 2-3 zile sa vezi daca trece si daca nu, du-te la farmacie si intreaba, ii explici farmacistei exact ce s-a intamplat(fara rusine ca asta e meseria lor, trebuie sa te ajute). Daca nu are ce sa iti dea, atunci iti va recomanda o vizita la ginecolog si probabil ca va trebui sa te duci.Nimanui nu-i place, dar avem nevoie de cate un consult ca sa stim ce este in neregula cu noi.

| SmileLife explică (pentru Andreeamirabelle):

Da dar problema este ca deacum aproape un an eu am aceasta problema...dar la farmacie mii rusine... poate te mai interesezi tu nu stiu citi ani ai dar poate mai mare ca mine eu am 15

| Andreeamirabelle a răspuns (pentru SmileLife):

Eu as putea sa ma interesez, dar si daca aflu numele unei creme tot tu ar trebui sa te duci sa o cumperi.Nu ai de ce sa te rusinezi.Doar nu ii zici ca te masturbezi, nu.Ii zici doar ac ai o labie inflamata.Asta poti sa ii spui si mamei tale, stai linistita ca nu se va gandi ea ca de la masturbare.Se va gandi ca de la igiena sau cine stie.Altfel nu ai cum sa rezolvi problema.Ia-ti niste ceai de musetel si il prepari(neindulcit, desigur)si te speli acolo jos cu el caldut in fiecare seara, am auzit ca e foarte bun.Eu zic totusibig grinu-te la farmacie fara frica! Am si un pont, daca ti-e rusine sa ceri gandidu-te ca va rade de tine farmacista, nu trebuie sa stie ca e pentru tine.Scrie pe un bilet:"o crema pentru iritatii genitale externe"si te duci la farmacie cu biletul si ii zici ca te-a trimis mama ta sa iti dea ce e scris pe bilet.Stiu ca suna ciudat, dar e foarte posibil sa mearga asa.

| P4ul a răspuns:

Nu ai spermatozoizi numai dupa ce faci sex!

| SmileLife explică (pentru Andreeamirabelle):

Bine mersi, dar mai am o problema din vagin imi curge o secretie alba si in cantitate destul de mare...e alba si are un miros foarte neplacut.din ce cauza?

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, femeile nu au spermatozoizi, numai ovule. Iar sarcina se obtine dintr-un ovul de la femeie si un spermatozoid de la barbat. Cand ai sa cresti, ai sa inveti la scoala (in clasa a opta)

| Andreeamirabelle a răspuns (pentru SmileLife):

Exista o secretie albicioasa care curge la toate femeile si fetele de la o anumita varsta.Este normala si are rol de curatare a vaginului.Dar nu ar trebui sa aiba miros neplacut. Mirosul este ori din cauza unei infectii, ori din cauza igienei precare.Ai grija mare cu igiena genitala, ca poti face imediat infectii daca nua i grija de tine si daca nu folosesti produsele care trebuie, speciale pentru acea zona.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SmileLife):

Mai fato! Nu se poate sa ai 15 ANI si sa nu stii chestii ELEMENTARE! Stii sa te masturbezi, dar nu ai idee de componenta corpului uman! Ma mir cum de nu ai incercat sa te freci pe urechi si sa zici ca te masturbezi, ca poate ai doua vagine si sunt multifunctionale sau ca acolo ar fi testiculele, mai stii? Ce nu stii tu stiam eu la 10 ani, si tot 15 am si eu acum. Ma intreb cum inveti. Data viitoare cauta articole in carti sau pe internet despre corpul uman si functiile fiecarui organ. Altfel, te faci de ras cu retardul informational pe care il posezi. Nu ma refer la boala psihica, dar spre ca m-ai inteles.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Spermatozoizii sunt în lichidul seminal al bărbatului (în spermă).
Rămâi însărcinată cu un bărbat în urma unui contact sexual neprotejat.
Prezervativul te protejează de sarcină dar și de boli cu transmitere sexuală.
Pa, pa.

| dangerhack a răspuns:

Este logic ca da, pe cale naturala fara ajutorul unui barbat nu poti ramane insarcinata decat prin insamantzare artificiala.Si da ramai insarcinata numai in urma contactului sexual.Dar poti lua prezervative si te poti proteja.