| anonim_4396 a întrebat:

straight face Nici nu stiu cu ce sa incep. De 2 zile sunt impreuna cu un baiat. Inainte eram foarte buni prieteni si vorbeam cu orele pe mess..Acum de cand suntem impreuna de abia mai zice cate ceva. sad Nu mai stiu ce sa fac I don't want to see Vreau cateva sfaturi, cateva pareri. Cateva idei ce as mai putea sa vorbim ca sa fie mai interesat. Tin sa mentionez ca eu sunt pesti si el e balanta.

8 răspunsuri:
| grab a răspuns:

De ce naiba nu il intrebi pe el?
Ce-o fi greu asa sa aveti o relatie bazata pe comunicare nu pe TPU? happy

| Cristiann25 a răspuns (pentru grab):

Ai perfecta dreptate! COMUNICAREA conteaza foarte mult intr-o relatie.

| grab a răspuns (pentru Cristiann25):

Da frate, dar degeaba am eu dreptate si le dau solutia exacta, cat timp ei au nevoie de interfata digitala mincinoasa pentru comunicare, gen FB, TPU, chat si alte aplicatii adevarate criminale de socializare live.

| Cristiann25 a răspuns (pentru grab):

Asta pentru ca sunt copii si nu inteleg dar o sa-ti dea si ei dreptate peste cativa ani.

| ღAndréeღ a răspuns (pentru Cristiann25):

Cand ne intalnim vorbim. Vorbim si la telefon. Ce ma ingrijoreaza pe mine e ca nu mai e ca inainte. Oare de ce? E mai distant acum.straight face

| vegeta a răspuns:

Pai pentru ca el la inceput a facut tot posibilul ca sa te cucereasca deci ii place de tine ca daca nu-i placea nu mai facea aceasta chestie si daca spui ca vb la telf si fata in fata ce vrei mai mult de atat cat vrei tu sa vb imporatant e sa va iubiti si sa va placeti unul pe celalat si pe punctul 2 apare comunicarea ce crezi ca daca ai fi cu un alt baiat ai comunioca mai mult

| Xenia16 a răspuns:

Incearca sa il cunosti mai bine, pune-i intrebari despre copilaria lui, visele lui, ce isi doreste.

| Cristiann25 a răspuns (pentru ღAndréeღ):

Lasa-l sa-si dea si el seama ca aveti o relatie pentru ca el era obisnuit sa fiti doar prieteni!