| Sasori1234 a întrebat:

Salu TPU, am o mare problema si va rog sa imi spuneti ce parere aveti voi despre asta.Dau
funda SI va rog sa cititi totbig grin
Am o prietena de 3 luni, suntem de aceeasi varsta in aceeasi clasa, ne intelegeam foarte bine si de vreo 3 saptamani a spus ca vrea o pauza.
Inainte mergeam la ea acasa, o cunosc si pe mama ei si a spus ca ii place de mine!
Doar ca de o vreme e mai rece si a spus ca i se pare ca nu mai e ca la inceput si ca ar vrea o pauza dar dupa poate o sa mai fim impreuna, eu am zis ca e ok! Eu ii ziceam ei ca vreau sa fie a mea toata viata, la o cearta a zis ca ea nu vrea sa stea doar cu un baiat si vrea sa vad lumea, sa caute mai mult ca sa ajunga la ideea asta, eu am intrebat-o daca vrea sa vada cum e si cu alti baieti si ea a zis ca da!
Astazi am zis sa ne intalnim si am zis ca vreau sa mai repar lucrurile intre noi si ea a zis ca oricum nu ma lasa sa o sarut ca nu mai suntem impr si ea nu e o usuratica! dar la urma tot ne-am sarutat.
Prietenii mei au spus ca sa o las ca daca ma iubea si ea nu imi facea asta asa din senin, dar eu nu vreau sa o las pentru ca o iubesc foarte mult!
Voi ce ziceti ce sa fac? sa o las sau nu?
sau cum o pot atrage iar de partea mea sa fie iar ca la inceput?
Acum ea a zis ca crede ca o sa mai fim impreuna si ca inca ii place de mine, incepe scoala si ne vom vedea zi de zi.
Ce imi sugereati sa fac?
Cum sa fiu cu ea?

Răspuns Câştigător
| AndreeaaD a răspuns:

Crede ca o sa mai fiti impreuna? Ce esti pentru ea, un maimutoi? Sta cu tine cand are ea chef.
Pe de alta parte zice ca nu vrea sa va sarutati de teama sa nu o consideri usuratica dar vrea sa incerce alti baieti.WTF!
Iti spun din inima, asculta-ti prietenii!
Fata nu e serioasa. Daca iubesti pe cineva cu adevarat nu stai pe ganduri.Ce nu as da sa ma iubeasca si pe mine cineva asa cum o iubesti tu pe ea.Crede-ma nu te merita.Prietenii tai se pare ca au inteles asta si vor sa te faca si pe tine sa deschizi ochii la comportamentul ei total nepotrivit intr-o relatie.
Stiu ca nu iti va placea asta dar cred ca ar fi mai bine sa o termini definitiv cu ea.Si-a batut joc de sentimentele tale si se pare ca nu se opreste.Trebuie sa mergi mai departe, ea va pierde, tu sigur vei gasi pe cineva mai bun care sa te iubeasca asa cum meriti.

8 răspunsuri:
| Unicucebeea a răspuns:

Deci,fa-o mai bine geloasa, daca incepe scoala si nu sunteti impreuna las-o cu altcineva sa-si faca pofta sa vada cum e cu altii si fa si tu la fel, dar sa tineti inca legatura si sa ii repeti ca nu ai uitat-o si ca esti cu cealalta ca sa alungi dorul ei si din asteahappyNoroc

| mona a răspuns:

Nu stiu ce ai putea face in cazul asta, fata vrea sa vada cum e si cu alti baieti, asta inseamna ca nu te iubeste si prietenii tai au dreptate

| doddydolly a răspuns (pentru mona):

Paii e o poveste destul de complicata dar ce iti pot spune este ca probabil ea a vrut o pauza ca sa isi dea seama de adevaratele sentimente care le are pentru tine si decat sa te insele sau ceva in genu' mai bine ti-a spus ce simtea la acel moment...Cel mai bun sfat care ti-l pot da este sa fi cu ea dar in primele zile sa nu te lasi prada sentimentelor si sa ii arati chiar tot ce simti pentru a vedea daca ea merita sau nu afectiunea ta.
P.s:Sper sa iti fie de folos:*

| neutrino a răspuns:

Mi imi place ca tu intrebi daca o lasi sau nu, in conditiile in care te-a cam lasat ea. Dai dovada ca esti putin prostut. Trezeste-te.

| I1miss1you1Baby a răspuns:

Buna... deci si eu zic ca mai bine ai incerca sa o faci geloasa, sa ii para rau pentru decizia pe care a luat-o sa ii arati ca si tu poti fi cu altcineva asa cum vrea ea sa incerce cu alti.Deci mult noroc.:*

| Mirunelu a răspuns:

Chiar daca e greu las-o sa faca ce vrea ea. Poarta-te normal cu ea, nu mai incerca sa va impacati. Daca tine la tine se va intoarce singura la tine. Nu mai insista asupra subiectului sa va impacati. S-ar putea sa-i placa situatia sa fie rugata si sa vada ca daca insisti esti slab si poate face ce vrea din tine. Fii normal, nu mai adu tu vorba despre asta, las-o pe ea.

Răspuns utilizator avertizat
| NightShadows a răspuns (pentru neutrino):

Cred ca el se refera la a o lasa in sensul de a nu mai incerca sa o impace si sa o atraga langa el, sa ii dea pace tongue probabil la asta se refera :d