| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am 14 ani si il iubesc pe un baiat care ma iubeste si tine si el mult la mine. Mi-a propus intilnire de vreo 3 ori dar eu am refuzat pentru ca ma tem ca daca va pleca undeva mai departe cu invatatura va uita de mine si eu voi suferi.Va rog sa-mi dati niste sfaturi care m-ar putea ajuta!

8 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa vorbesti cu el. daca tu il iubesti si el pe tine veti fi mereu impreuna chiar daca el pleaca tot o sa va vedeti conteaza prezentu lasa viitoru bucarate in prezent ascultati inima du-te la el,,., nu se stie ce se poate intampla.

| xaxi a răspuns (pentru inger02):

Cred ca asa si voi face.Mersi mult de sfat

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Tu sari in lac inainte de tsunami.

Nu-ti mai face probleme inainte sa le ai cu adevarat.
Nici macar nu sunteti impreuna iar tu iti faci griji ca il pierzi.

Uite, prietenul meu, cu care stau de 2 ani, incepe facultatea si o sa-l vad foarte rar.Ce pot sa fac?! Trec peste inconvenient si atat.

Eram si eu ca tine, dar acum n-am decat sa fac fata situatiei si sa incerc sa compensez lipsa lui intretinand si mai mult iubirea ce ne leaga.

Ca n-o sa mearga, habar n-am.Dar de ce sa nu incerc?!

Nu-ti mai fie teama de lucruri care nici macar nu sti daca o sa se intample.

Bafta la iubit!

| xaxi a răspuns (pentru I'mPerfect(a)!):

El mi-a spus ca ma va astepta mereu.La scoala imi tine apararea chiar si pe drum a scris cit de tare ma iubeste dar totusi ma tem!

| Klepto a răspuns:

Carpe diem, traieste clipa, te gandesti la viitorul viitorului, nu sti ce si cum, dar crezi ca va pleca.Nimeni nu uita pe nimeni din relatii, o sa ramana o parte din tine in el si din el in tine. Dragostea este 99% suferinta/despartiri, dupa ce gasesti persoana potrivita, debia atunci esti fericita 100%, ca sunt sanse minime sa te paraseasca. Daca nu iesi cu el, o sa fi bantuita de "Ce-ar fi fost daca", iar neputinta de a mai fi cu el, o sa doara si mai tare.Inca esti mica, ar trebui sa fi preocupata de alte probleme de viitor.Refa intrebarea, inlocuind "il iubesc" cu "il plac", nu sti cum este, n-ai o relatie cu el, a iubi este diferit de "il plac pentru ca nu-l cunosc inca si n-am o relatie cu el".

| Raraa a răspuns:

Trebuie sa discutati.

| TheoXact a răspuns:

Vorbiti despre asta si totul o sa fie bine.

| BăiatInteligent a răspuns:

Fii cu el acum pina el este... pina dragostea intre voi exista...si chiar daca v-a pleca undeva cu invatatura si vei suferi, orikul fii cu el acum.pentru ca vei suferi si mnai tare pe/u ca ai ratat shansa!