| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani și încă n-am avut primul sărut pe buze :l
Adică am avut unul cu un tip care a venit pe la spatele meu si m-a sărutat pe fugă, dar nu am simtit nimic.
Pana acum am avut doar o relatie(dacă pot să-i zic asa) laughing cu un tip..la prima intalnire doar ne-am imbratisat, dar a doua nu a mai fost sa fie din cauza distantei..in fine.
E normal la varsta asta? laughing Adica,cand o sa am o relatie, ce reactie va avea baiatul? O să-i pară drăguț sau o sa creada ca nu stiu sa sarut si altele?

37 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Eu am 19 ani si nu am avut primul sarut deci nu e nimic asa de ciudat in asta.So keep calm.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Eduard619):

Te sarut eu, bai! Cu peruca sau fara?

| NekoLoriichan3 a răspuns (pentru Eduard619):

Parcă m-am mai liniștit laughing big grin

| Eduard619 a răspuns (pentru Lawliet14):

Cu limba rolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e normal, sunt sigur 100% ca o sa mori singura sad

| NekoLoriichan3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cata sarcasm laughing)

| anonim_4396 explică (pentru NekoLoriichan3):

Ma bucur ca ti-ai dat seama

| NekoLoriichan3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aveam dubii tongue
mersi happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca daca iti gasesti un tip de treaba o sa ii para dragut dar daca o sa gasesti un c*rvar...mai bine nu.

| NekoLoriichan3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Neh..nu ma atrag curvarii, so. laughing
mersi de părere happy

| ubox7007 a răspuns:

Eu am 18 ani, sunt baiat, sunt virgin, nu am dat nici un sarut pe buze pana acuma, nu pot spune ca am avut vreo relatie cu vreo fata, desi am auzit ca me placeau, una doua pe acolo... dar na, nici nu am vreo dorinta sa o fac "cat mai urgent", daca este este, daca nu nu

| NekoLoriichan3 a răspuns (pentru ubox7007):

Da,adică nu trebuie sa fie ceva mecanic.
conteaza si cu cine imparti pentru prima data experienta asta happy

| MidnightR a răspuns:

Nu e normal, o sa fii persecutata de societate.Prietenii tai o sa te abandoneze, parintii o sa te dezmosteneasca, n-o sa mai ai de mancare, sa fii data afara din casa si toaste astea pentru ca n-ai avut parte de-un amarat de sarut.

| NekoLoriichan3 a răspuns (pentru MidnightR):

Doar am cerut un sfat.
și înțeleg unde bați laughing...deci e normal laughing
mersi big grin

| MidnightR a răspuns (pentru NekoLoriichan3):

Daca tu te consideri normala, atunci esti normala. Faptul ca nu te incadrezi in turma nu inseamna ca esti ciudata.

| NekoLoriichan3 a răspuns (pentru MidnightR):

Am inteles.
Dar ma mai refeream si la ce reactie ar avea baiatul.

| ScriitorulRomantic a răspuns (pentru MidnightR):

De fapt, asta înseamnă ciudat. Când ești diferit față de ceilalți.
DEX:
CIUDÁT, -Ă, ciudați, -te, adj. Care iese din comun, care șochează (prin aspect, manifestări, evoluție etc.); curios, straniu, bizar; ciudos (2). – Din bg. čudat „minunat".

| lolium a răspuns:

Eu am apeoape 20 de ani si nu m-am sarutat niciodata. deci, bun venit in clubul nesarutatilor laughing)

| Oxymorone a răspuns:

Mai rar asa ceva happy Bravo! Gandeste-te ca la varsta ta fetele sunt femei si trag pe nas de la 14 ani. Respect tie si este ceva normal, de aceea iti vei gasi un baiat care sa te merite happy

| Vidacu69 a răspuns:

Ce iti pasa tie, inveti pe parcurs, daca baiatul te iubeste cu adevarat nu va renunta la tine.

| TheCuriousMonkey a răspuns:

Stai liniştită o să fie perfect, nu trebuie antrenament, vine totul de la sine, plus că dacă tu eşti fata din poza de profil chiar eşti simpatică şi sunt sigur că o groază de băieţi sunt morţi după tine dar sunt prea ruşinoşi să îţi spună... Ai timp să pupi un batalion întreg şi să o faci cum trebuie. Salutări.

| NekoLoriichan3 a răspuns (pentru TheCuriousMonkey):

Eu sunt laughing
și mersi de încurajare și sfat big grin

| NekoLoriichan3 a răspuns:

Mersi la toți pentru răspunsuri big grin

| AngelOfD3ath a răspuns:

Să stii că ar fi foarte misto ca prietena mea sa nu stie să sărute in felul acesta vom exersa mai multlaughing
Păcat că nu am unalaughing)
Si nu te teme nu cred că te va judeca din cauză că nu prea stii să săruti ar fi mai bine să il lasi pe el să te conducă iar tu să te lasi dusă de val.Si in felul acesta se face magiahappy

| Thomas_Jonny_1977_84RX a răspuns:

Alege persoana care ti-se pare ca tia cucerit inima, care consideri ca te iubeste cu adevarat nu sa te foloseasca, si vei avea si raspunsurile la intrebarile tale, cum saruti, dacai place de tine te va cauta mereu