| Ioan122 a întrebat:

Salut am 17 ani iubita mea are 16 am inceputo de virgina si nu ia mai venit ciclu de 5 zile sunt 2 sap de la act, azi am facut un test de sarcina si nu este gravida am facut si sex si cand am scos penisu din ea a curs sange si chiaguri a trecut 2 ore si nu mai curge nimic nici burta nu o doare Poate fi gravida. Va rog daca stiti raspundeti urgent

6 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Faceti sex fara nici o grija si pe urma va panicati ca a ramas insarcinata.
Protejeaza-ti partenera folosind prezervativ. O protejezi de sarcini nedorite si va protejati amandoi de BTS (Boli cu Transmitere Sexuala).

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Dupa 21 de zile poate face test de sarcina. Voi ati citit prospectul?
Iar daca i-a venit menstruatia nu e gravida, deocamdata. Dar o sa fie daca continuati sa faceti sex fara prezervativ!

| Ioan122 explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Ia intarziat 5 zile astazi am facuf sex iar la 5 minute curgea sange cu chiaguri a trecut 3 ore nu o doare nimic si nici sange ce poate fi?

| Robert2526 a răspuns:

Nu am inteles nimic, te exprimi foarte greu in scris.

Ai facut fara prezervativ? ai avut ejaculari inainte de act? Ai ejaculat in interiorul ei?

Care sunt datele ultimelor 6 menstruatii?

Este destul de intalnit sa intarzie menstruatia in prima luna dupa dezvirginare dar nu putem totusi sa stim noi ce ai facut tu acolo

| Robert2526 a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Tu esti ceva ruda cu Violleta?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La varsta voastra ocupati va de școală nu de relatii sexuale, nu aveti varsta la care sa face ti sex sunteti minori amindoi.