| Wordofthat999999 a întrebat:

Salut! Am cunoscut un baiat nu de foarte mult timp și m-am întâlnit cu el doar de 3 ori și am avut doar simple întâlniri, dar eu nu m-am putut îndrăgosti de el asa cum s-a îndrăgostit el de mine și a spus ca ma iubește (ceea ce mi se pare deja o aberație) sa iubești asa de repede și nici nu am avut o relație. El are 26 de ani dar nu ma lasa în pace tot insista ca de ce nu accept sa fiu împreună cu el nu-mi da pace și îmi trimite mereu mesaje și i-a trimis mesaje și mamei. Eu l-am mințit ca plec in afara ca să scap mai repede de el și tot insista deja încep sa ma panichează puțin ca prea insista, îmi este teama sa nu-mi facă ceva rau și i-am vorbit și l-am rugat frumos sa ma lase în pace și doar atat. Ce pot face în situația asta ca prea tare insista și mi-e teama sa nu ma urmărească sau sa facă ceva. Funda!

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Iubire serioasa dupa trei intalniri nu prea se poate. Vorbeste cu parintii si blocheaza-l pe respectivul, sa nu te urmareasca pe alte retele sociale.Tu ce varsta ai?

| Wordofthat999999 explică (pentru dullcat):

24 de ani. Asa am zis și eu, el deja exagerează rau, nu m-am gândit vreodată ca v-a reactiona asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil e genul care se atașează prea repede de cineva iar el doar considera că iubește sau poate are anumite devieri comportamentale.

Sfatul meu e să-i blochezi Nr de telefon, cât și pe conturile rețelelor sociale. Dacă începe să te sune de pe alte Nr sau cu Nr ascuns, atunci e cazul să depui o plângere la poliție.

| FindMyName a răspuns:

Blochează-l și dacă tot nu scapi, te duci la politie.