| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Am intretinut un act sexual cu prietena mea cu 3 seri inainte, aseara sex oral in care mi-a fost decalotat penisul cu forta si am simtit o usoara durere. Astazi durerea a persistat si mi s-a umflat penisul. Niste sfaturi? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Pana la urma se ve inatmpla asta, cu varsta. Odata cu viata sexuala, frenul se va intinde. Te speli, decalotezi pielea, frenul se intinde. Te masturbezi, frenul se intinde.
Ceea ce vreau sa-ti spun este ca odata cu inaintarea in varsta acest lucru se poate inatmpla.
Am destui ani peste tine si iti dau acest sfat ca si cum ai fi fiul meu. Nu este o problema. Si eu am la randul meu ca barbat matur pielea preputului trasa peste cap si pielea ramane decalotata tot timpul.

11 răspunsuri:
| bugurestiusername5 a răspuns:

Eu zic ca ai boala

| XyloZdrack a răspuns:

Dacă o tras de șurub cu disperare, normal că te doare.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca preputiul a revenit la locul sau normal si natural, adica acum glandul penian (capul penisului) este acoperit de preput, atunci in mod logic si normal penisul tau NU ar trebui sa fie umflat. Penisul ramane umflat si persista senzatia de durere doar in cazul in care preputiul este blocat in santul balanopreputial, adica adancitura.santul situat intre gland si trunchiul penisiului si intr-un astfel de caz de parafimoza instalata, devine absolut necesara consultatia facuta intr-o unitate medicala de urgenta si probabil si o operatia chirurgicala prin care inelul fibros existent in capatul extrem al preputiului se sectioneaza printr-o incizie, in vederea revenirii preputiului la loc peste gland. Sau sa incerci sa-ti retragi preputiul peste gand daca este posibil chiar daca senzatia de durere va fi extrem de intensa. Multa sanatate!

| sawareekh a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Salut. Fimoza nu am, sunt perfect sanatos si am fost chiar dus la medic cand eram mic sa fiu controlat de aceasta boala. Ce sa fie?

| sawareekh a răspuns (pentru bugurestiusername5):

Ce boala?

| bugurestiusername5 a răspuns (pentru sawareekh):

Boala copiilor respectiv.

loois stan

varsat de vant

si epilepsie

| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la medic!
Fimoza ta s-a agravat si ai nevoie uregnta de interventie medicala!

Răspuns utilizator avertizat
| Alincrime a răspuns:

Este normal sa se unfle puțin nu te speria degeaba un dus puțin mai rece și va fi ok?

| ywar a răspuns:

Nebunule, a fost salbatica.
Lasa-l belit, e mai interesant.

| sawareekh a răspuns (pentru ywar):

Nu cred ca e indicat sa faca asta.