| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o dilema, Am fost impreuna cu o fata acum doi ani, si am tinut si inca tin la ea. cam de 1 luna ea s-a despartit de fostul ei prieten, recent am iesit cu ea la o plimbare (in doi), desigur am glumit, am ras, si mai spre seara ne-am sarutat de cateva ori (dupa acei doi ani). am o nelamurire oare a facut asta doar sin plictiseala? si acum cand am mai vorbit pe facebook e totul ca inainte (zona prieteniei). PS. ea nu imi scrie, eu trebuie sa o intreb tot timpul ce face, chestia asta ma deranjeaza putin, fiind ca nu vad nici un fel de feedback :/
Imi puteti da un sfat ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frateleu meu nu te umili in fata ei, sfatul meu cel mai bun este sa ii arati indiferenta, stiu ca va fi greu dar mandria ta trebuie sa fie mai presus ca ea, asa ca nu o mai cauta, la-so in pace si ai sa vezi cum va incepe sa te caute, intr-o zi iesi cu o fata in oras da checkin si poza sa vezi cum va turba ca un maidanez

| corbulalbrosu a răspuns:

Insista.

| Linda a răspuns:

Spune-i ca daca vrea sa mai vorbiti, sa te caute ea.

| fanyt13 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Mersi, Voi incerca si asta.

| SkyPilot a răspuns:

In general o relatie incheiata nu mai poate fi reluata sau daca este, nu va mai dura mult. Fata ave nevoie de atentie, chiar daca ea i-a dat papucii respectivului, tot trece greu peste despartire. A iesit cu tine si te-a sarutat pentru ca avea nevoie sa simta ca exista cineva care o apreciaza si o doreste, astfel ea crestea in ochii proprii. Nu cred ca a vrut sa intre intr-o relatie.
Parerea mea este sa faci pasul inapoi, nu o mai cauta si vezi ce face. Daca nu te mai cauta, evident nu ai pierdut nimic. Ai o sansa minuscula sa ii lipsesti sau sa fie intrigata, sa se gandeasca la tine si poate ai noroc sa apara si ceva sentimente. Dar nu conta pe asa ceva.

| Jrjfhdidhfgyfjfhfjdusbxjc a răspuns:

Băi dacă chiar ții la ea nu fi prost și n.o lăsa! Orgoliul?! N am nici pic și sunt băiat... Cum a zis și acel băiat mai sus, spumei ca vrei să vorbiți și așa... E la început acum după ațâța timp și e puțin mai rece, crede mă!

| Sellena2002 a răspuns:

Dupa parerea mea, ar trebui sa ii spui ca inca tii mult la ea.Intreab-o daca mai vrea sa fie ceva intre voi daca nu, las-o, nu te ruga de ea! Crede-ma, stiu ce spun, mi s-a intamplat si mie.