| RtzsA a întrebat:

Salut,
Am o problema mai ciudata, lucrez in stăinătate și recent la mine la munca a venit o fata noua, pe loc când am văzut-o mi-a plăcut de ea, am vrut sa ma duc la ea dar am văzut ca a venit iubitul ei care lucrează intr-o alta secție fata de unde suntem noi. Și atunci am renunțat. Acum o săptămâna un tovaras de al meu s-a combinat cu prietena ei, au ieșit afara, am ieșit și eu cu ei și a ieșit și fata de care îmi place. Am tot ieșit o săptămâna și m-am îndrăgostit de fata asta… aici nu știu dacă mai e ok. Am vorbit cu ea, mi-a spus ca ma place mult dar nu poate sa renunțe usor la relația ei din cauza părinților ei care sunt tot aici. Fata are 22 de ani și are și un copil. Eu am 20 și nu știu dacă e ok, nu vreau nici sa ma bag in relația lor dar in același timp parca simt ca nici nu pot sa o nu fac, fata sta toată ziua prin mesaje cu mine și m-a atras din orice punct de vedere. Practic m-am îndrăgostit de ea … un mic sfat de la oameni trecuți prin viața cred ca m-ar ajuta mult.

11 răspunsuri:
| RtzsA explică:

Copilul nu este al băiatului cu care este acum, relația lor are 2 luni.

| 1997onur a răspuns:

Pai bro laughing)) sta la mesaje toată ziua cu tine și vorbește cu tine prin mesaje toată ziua și are iubit? Și mai spune ca nu poate renunța atata de ușor laughing)) adica wtf ce mai este și asta? laughing)))clar nu-l iubește pe el cu adevărat dacă ia vorbește cu tine prin mesaje toată ziua și el nu are habar de nimic și dacă continuați sa vorbiți prin mesaje cum faceți și acum toată ziua clar o sa fiți împreună ai sa vezi cum o să-l însele pe el cu tine laughing))) laughing))).

Și nu conteză a cui este copilul putea fi si tatăl lui adevărat dacă făcea la fel cum face cu tine acum tot aia era care ar fi fost diferența frate spune tu? Nici una.

| LordCristobal a răspuns:

Uneori dragostea e mai rea decât câcarea.
Eu zic sa ii zici că ești îndrăgostit de ea și să îi propui să fiți împreună.
Dar după cum vad eu lucrurile este foarte posibil să fiți împreună deoarece orice dragoste care se înfiripă explodează până la urmă.
Dar dacă o să fii în relație cu ea, să te comporți frumos cu copilul ei.
Evident că și ea este atrasa de tine dacă vorbește cu tine prin mesaje.

| RtzsA explică (pentru 1997onur):

Nu vreau sa îl însele pe el cu mine…
Vreau o relație cu ea…

| 1997onur a răspuns (pentru RtzsA):

Sai spui minciuna asta altuia bro nu mi-e.

| BoboBobo6717 a răspuns:

Dacă are un copil la 22 de ani, are o relație cu altul de doar două luni și deja vorbește cu tine zilnic prin mesaje și s-ar gândi să îl lase pe ăla pentru tine, clar nu e fată serioasă. Așa o să pățești si tu după două luni. Cum o să fie?

| Crackman a răspuns:

Sfat...
Are copil≠ nu ii treaba
Are iubit≠nu ii treaba
E mai baba ca tine si uzata ≠ nu ii treaba
Dafa e de acord sa-l insele pe ala eventual cu tine = o sa fii si tu inselat
De ce sa crestii tu greseala altcuiva?
Ce beneficiu iti aduce o relatie ca asta, tu mergi pe partea cu sentimentele dar sunt trecatoare

| Violleta2022 a răspuns:

Un sfat sanatos: cauta-ti o fata singura si de varsta ta, ca asta vine deja cu 2 inconveniente la pachet, pe viata.

| RtzsA explică (pentru Violleta2022):

Am crescut in aceeași situație, tatăl meu a murit când aveam 3 luni, de la 2 ani am fost crescut de un Om minunat și cred ca as înțelege și chiar mi-ar fi drag de copilul ei

| Violleta2022 a răspuns (pentru RtzsA):

Dupa cum vezi, cazul nu este acelasi, femeia are deja iubit si nu-i interesanta sa sara din barbat in barbat, asadar vezi-ti de drum si cauta-ti o femeie de varsta ta, care-i libera.

| Emma30555 a răspuns:

E complicata povestea, si cred ca e mai mult atractia fizica. Fata nu cred ca e vaduva, cred ca e genul impulsiv care se grabeste, a facut un copil prea devreme cu un tip de care s-a despartit destul de repede banuiesc, e intr o relatie in care cred ca iar s-a grabit din moment ce iti da si tie curs, nu cred ca dragostea asta e ceva ce te poate face fericit