| Iova_Mihai_2000 a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Am aproape 14 ani si inca nu am avut o erectie doar un lichid incolor in timpul orgasmului, cam in jurul carei varste ai prima erectie si dece inca nu am ejaculat?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu ai avut niciodată erecție, cum ai ajuns la orgasm?!?
Probabil te referi la ejaculare. Dar spui că și din asta ai avut, doar că deocamdată, în loc de spermă, elimini un lichid incolor.
Primele erecții survin chiar în uter, înainte de naștere, și continuă apoi aproape pe tot parcursul vieții. Și evident, nu întotdeauna au o motivație sexuală.
Cât despre spermă, mai ai puțină răbdare, se va forma în curând, imediat ce se vor fi terminat de dezvoltat testiculele tale.

| minrest a răspuns:

Cam in jurul carei varste stie un om ce inseamna cuvantul ''erectie'', ma intreb?

| mihai69 a răspuns (pentru minrest):

Cu siguranță după 70, când nu mai are.
Dar din cauză de Alzheimer, nu mai contează.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru minrest):

Dupa ce isi face cartea de identitate, presupun.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai asta se intampla doar daca te exciti foarte tare, doar atunci ejaculezi, nu vine asa de la sine...

| Emilian65 a răspuns:

La 14 ani este imposibil sa nu ai nici o erectie. Poate te referi la ejaculare, care este un proces de eliminare a spermei in urma unui contact sexual sau in urma unei masturbari. Daca nu ai ejaculat pana la 14 ani inseamna ca organele tale sexuale nu sunt complet dezvoltate pentru a produce sperma. Ai rabdare sa mai cresti si apoi vei ejacula ori de cate ori vrei.