| Anet19 a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare. Chiar am nevoie de ajutorul vostru. Vineri am avut sex neprotejat cu prietenul, luni dimineata am avut o eliminare gelatinoasa de culoare rosie inchis. Azi dimineata la fel a vut loc o eliminare gelatinoasa. Menstruatia nu poate fi pentru ca am avut-o pe 26 decembrie, si e regulata. Dupa calculele mele ma aflu in perioada de ovulatie. Poate fi cauzata de ovulatie, sau nu. Prima data ma intilnesc cu asa ceva si sunt putin ingrijorata.
Mentionez ca luni am avut putin dureri de cap, si dureri abdominale.
ajutati-ma si pe mine. Mersi mult

6 răspunsuri:
| hotdesire a răspuns:

Iubita, ar fi utile mai multe detalii. Miroase scurgerea? esti racita? te doare sub burtica?

| Anet19 explică (pentru hotdesire):

Da miroase destul de neplacut

| Anet19 explică (pentru hotdesire):

Nu sunt racita, nu ma doare

| DamianMarley a răspuns:

Du-te atunci cat mai rapid la un medic, sa pot opri sarcina cat mai rapid.Asta e, daca nu stiti sa cumparati prezervative

| hotdesire a răspuns (pentru Anet19):

Mergi la un control ginecologic. De unde esti? sigur se gaseste cineva aproape de tine sa-ti recomande o tanti ginecolog buna si deja vizitata.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi ovulatie, dar pare mai degraba ca ai o rana pe col sau o infectie genitala. Este extrem, de important sa te vada un ginecolog cat mai repede dupa acea eliminare (in primele 24 de ore) ca sa vada sursa sangerarii. sangerarea redusa cantitativ dupa contact sexual este adesea primul semn al unei leziuni precanceroase de col uterin si, de aceea, este un mare semnal de alarma