| daniel03 a întrebat:

Salut, am si eu o mare problema, am o prietena foarte buna, ea e cu un baiat de la facultate si sunt impreuna de 1 an si un pic, el a inceput sa se poarte distant fata de ea si ea a intrat la banuieli si a aflat ca o inselase cu 2 fete, mi-a spus mie si eu am fost langa ea si am sustinut-o, la o petrecere, cam ametita de la alcool, mia sarit in brate si a inceput sa ma sarute, lucurile au luat o intorsatura ciudata de acolo, ea se apropia tot mai tare de mine si am avut momente in care am stat de vorba si ne-am sarutat... eu impreuna cu prietena ei cea mai buna am incercat so convingem sa se desparta de prietenul ei, credeam ca am reusit. Cu o ora inainte sa se intalneasca cu el sa se desparta de el era convisa si sigura pe ea ca asta vrea sa faca iar cateva ora mai tarziu ma suna si imi spune ca trebuie sa ne vedem fiecare de vietile noastre si ca nu vrea sa ma mai vada, a trcut dintr-o extrema in alta. Prietenul ei e student la actorie si doar se joaca cu ea, ea fiind o persoana nesigura si naiva, eu m-am indragostit de ea si nu stiu ce sa mai fac, mi-a dat block pe bf, a intrerupt orice comunicare cu mine de 3 zile... niste sfaturi va rog?

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Dacă este la actorie normal că știe să își joace bine rolul. Ar trebui să o cauți pe această fată și să îi spui ce se întâmplă, că băiatul doar profită de ea și de faptul că este o fire mai naivă, apoi adaugă ideea că ești îndrăgostit de când ți-a oferit sărutări și îi vrei tot binele nu precum cel care a înșelat-o și care s-a distanțat. Apas-o cât mai tare cu vorbe să își dea seama că a greșit față de tine și nu trebuia să îți dea block sau să întrerupă orice fel de discuție. Dacă este încă oarbă și nu vede realitatea, ar trebui să renunți și să o lași să-și dea seama de ceea ce face, sau să lupți în continuare pentru,, a-i reda vederea''. Însă, dacă nu poți să iei legătura, ar trebui să găsești o persoană apropiată ei care să o convingă să vă vedeți.

6 răspunsuri:
| daniel03 explică (pentru drogh):

Am incercat tot ce am stiut sai deschid ochii, dar nu am reusit, nici de prietena ei cea mai buna nu a ascultat. da joaca bine rolul, a inceput sa planga in fata ei si si-a bagt familia la inaintare... Cel mai probabil va trebui sa renunt.

| drogh a răspuns (pentru daniel03):

Dacă nu ai putut să o convingi de adevăr, nu trebuie să fii dezamăgit. Într-o zi, o să găsești o fată pe măsura ta de care să te îndrăgostești și probabil nu o să mai suferi aceeași întâmplare nefericită...Mult succes și capul sus! Un an nou bun îți doresc.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E grava neincrederea si mai grav e cu mutatul dintr-un cuib in altul

| Stefanuk a răspuns:

Cu alta ocazie cand se mai cearta cu prietenul iei, incearca ca sa te bagi in seama cu ea si promite-i ori ce pina faci o data dragoste cu ia si dupa aia ai sa vezi ca totul se va schimba.Tu nu ai nimic de pierdut doar de castigat

| daniel03 explică (pentru Stefanuk):

Cat de curand se va intampla pentru ca ea nu mai are incredere in el dar nu vreau sa ma mai bag, daca mai fi iubit atunci l-ar fi lasat acum, asa ca pentru mine nu mai inseamna mare lucru daca sar desparti de el data viitoare... mersi de sfaturi si UN AN NOU FERICIT!

| Stefanuk a răspuns (pentru daniel03):

Lasa daniel ca ai sa vezi ca timpul le va rezolva pe toate ai sa vezii... Daca este sa fie cu tine va fi daca nu asta e, fiecare cu viata lui...Multa bafta prietene