| Bbibby a întrebat:

Am un iubit care il iubesc foarte mult dar intre timp imi place si de un alt baiat... si nu stiu daca si el ma place ce sa fac sa-mi dau seama de asta? Funda & vot... help me :3 please puppy dog eyes

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Bbibby explică (pentru paradis89):

Deci nu vreau sa il amagesc il iubesc si nu am cum sa ii spun ca imi place de alt cineva deoarece nu stiu daca acea persoana ma place si nici nu stiu cum va reactiona dar chiar nu vreau sa il pierd [ mai intai vreau niste sfaturi sa vad daca acel baiat ma place si dupa voi vb cu iubitul meu dar pana atunci nu o pot face

| Bbibby explică (pentru paradis89):

Nu, nu alerg dupa doi iepuri. pe actualul il iubesc iar de celalalt imi place foarte mult si sunt pusa intr-o situatie mai delicata nu stiu ce sa fac, nu stiu daca acel baiat ma place si nu stiu cum va reactiona daca ii voi spune eu prima [ asta este problema mea

Răspuns utilizator avertizat
| 3xfemeie a răspuns:

Bibi, raspunsul ar putea fi diferit in functie de mai multi factori, cum ar fi ce varsta ai, de cand ai relatia cu actualul, sunteti intimi sexual... deci?

| fabiola a răspuns:

Pana nu il gasesti pe al treilea nu ai si nu are cum sa-si dea nimeni seama!

| SkorpYo a răspuns:

Vorba lui paradis89 e cea mai bune>>Cine alearga dupa 2 iepuri nu prinde nici unu"" dar cred ca in cazul tau " ULCIORUL NU MERGE DE MULTE ORI LA APA''

| Bacemi a răspuns:

Ce ne spui tu este ca nu vrei sa iti asumi responsabilitatea. E mai important sa nu ramai tu singura decat faptul ca iti bati joc de sentimentele unui om care poate te iubeste.
Daca vrei sa afli ce simte celalalt pentru tine asta include ca tu sa flirtezi cu el, sa te arati disponibila.
Ori daca ai iubit si te arati disponibila nu e corect fata de el.
Daca vezi ca nu mai simti pentru el, fii sincera si spune. Asta ca il iubesti nu e adevarat. Te minti frumos ca sa iesi tu din situatia asta nepatata. Nu stiu daca partenerul tau te iubeste, dar tu cu siguranta nu il iubesti.
Moral ii spui ce simti si e o sansa ca dupa un timp sa va intalniti pe strada si sa fiti bucurosi de asta. Practic iti vezi de interesele tale, calci pe cadavre fara sa iti peste si dupa pierzi tipul ala care probabil nu te place pentru ca esti imatura si iti pierzi si iubitul.
Sfatul meu : paraseste-ti iubitul pentru ca nu il meriti, indiferent daca te-o place sau nu tipul cel de-al doilea.
Si crede-ma ca iti faci si tie un bine astfel.Gandeste-te bine ce te-a facut sa fii cu iubitul tau acum, ce iti place la tipul ala si nu are iubitul tau. Apoi intelege ca tu de fapt cauti pe cineva sa le aiba pe amandoua. Ce are unul nu are altul. Apoi intelege ca tu nu meriti asa un tip care sa le aiba pe amandoua. Si trebuie sa alegi: vrei de la un baiat mai mult ce iti ofera iubitul sau ce iti ofera celalalt? Pentru ca pe ambele nu le meriti. Lupta sa le meriti.
Probabil esti prea tanara pentru a fi constienta, dar trebuie sa fii responsabila pentru ce simti. Nimic din ce simti nu e gresit. Nu e gresit ca simti pentru al doilea, ca iti place.
Dar daca nu rupi legatura cu primul, esti vinovata si o vei pati si in relatia asta dar si in urmatoarele.
Trebuie sa intelegi diferenta dintre dragoste si iubire. Trebuie sa intelegi diferenta dintre iubire si relatie. Trebuie sa intelegi multe.

| mona a răspuns:

Daca sustii ca iti iubesti prietenul asa mult atunci nu ar mai trebui sa ti zboare gandul la altul, apreciaza ce ai

Răspuns utilizator avertizat