| Rutmegami3 a întrebat:

Salut. Aș dori să știu, este păcat să faci sex in timpul sarcinii?

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu daca esti casatorita.

| mihai69 a răspuns:

Nu, e păcat să nu faci, dacă medicul a spus că nu sunt restricții.

| mastadont a răspuns:

Conform filosofiei creștine orice irosire a spermei e păcat, deci dacă faci sex și nu există posibilitatea să rămâi însărcinată atunci e păcat. Dacă nu crezi în asemenea bazaconii însă poți face liniștită sex că nu dăunează, ba e chiar benefic.

| Lupică27 a răspuns:

Da, te bate dumnezeu!

| Madaxo97 a răspuns:

Nu este păcat

| Robert2526 a răspuns:

In primele 3 luni, nu ai voie din ratiuni medicale. Dupa primele 3 luni, poti sa faci ce vrei tu.

Despre pacat, nu stiu ce sa zic

| Arukll a răspuns:

Nu, nu e păcat, însă nu este chiar recomandat. există șansa de a atinge copilul în timpul actului sexual, provocându-i daune.

| suntserios a răspuns (pentru Arukll):

Wow... ai gandit mult pana sa scrii tampenia asta?

| Eireann a răspuns (pentru Arukll):

Sarcina are loc in uter, penisul intra in vagin. Nu ai cum sa "atingi copilul".