| Rutmegami3 a întrebat:

Salut. Aș dori să știu, este păcat să faci sex in timpul sarcinii?

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Nu daca esti casatorita.

9 răspunsuri:
| Lupică27 a răspuns:

Da, te bate dumnezeu!

| mihai69 a răspuns:

Nu, e păcat să nu faci, dacă medicul a spus că nu sunt restricții.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu este păcat

| Robert2526 a răspuns:

In primele 3 luni, nu ai voie din ratiuni medicale. Dupa primele 3 luni, poti sa faci ce vrei tu.

Despre pacat, nu stiu ce sa zic

| mastadont a răspuns:

Conform filosofiei creștine orice irosire a spermei e păcat, deci dacă faci sex și nu există posibilitatea să rămâi însărcinată atunci e păcat. Dacă nu crezi în asemenea bazaconii însă poți face liniștită sex că nu dăunează, ba e chiar benefic.

| Arukll a răspuns:

Nu, nu e păcat, însă nu este chiar recomandat. există șansa de a atinge copilul în timpul actului sexual, provocându-i daune.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Arukll):

Wow... ai gandit mult pana sa scrii tampenia asta?

| Eireann a răspuns (pentru Arukll):

Sarcina are loc in uter, penisul intra in vagin. Nu ai cum sa "atingi copilul".

| Rutmegami3 explică (pentru mastadont):

De fapt conform filozofiei creștine, nu este păcat placerea sexuală între parteneri căsătoriți, ți se dă voie la plăcere fără păcat dacă ești căsătorit, însă nu specifica nicăieri despre treabă cu sarcina.