| Ha0s a întrebat:

Salut, ce boli pot lua ca bărbat daca mi s-a făcut un sex oral neprotejat?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prin sex oral, vaginal si anal se iau absolut toate bolile cu transmitere sexuala, pe care le are persoana care ti-a facut sexul oral: HIV_SIDA, sifilis, hepatita B si C, HPV, trihonomas, gonoree (sculament), clamidya, herpes, negi genitali samd.

| Ha0s explică (pentru Violleta2022):

Cam după cât timp pot apărea semnele a le unei astfel de infecții?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ha0s):

Cele mai multe infectii/ BTS-uri apar in primele 2 sapt. dupa sexul enprotejat, dar cele cu adevarat grave, provocate de virusi, necesita un timp de incubare mai lung (precum SIDA).

In orice caz, nu toate bolile dau bube pe penis sau corp, multe din ele nu au nici un semn vizibil pe corp, acelea fiind generate de infectii/boli virale precum hepatita B si C, unele tulpini de HPV-ul (care provoaca cancerul bucal si de prostata la barbati si cel ovarian si de col uterin la femei).

| Goete a răspuns:

Violleta2022 stoe multe despre astea si despre preturile de curve, asa ca citeste cu atentie ce spune, are experienta