| GeorgeMihai a întrebat:

Ce inseamna atunci cand fosta iubita vorbeste cu tine pe mess de parca ar vorbi cu un amic sau prieten si la sfarsit iti zice "Mai vorbim"? Adica inseamna ca va vorbi cand are chef cu mine sau o sa vorbeasca cu mine cand va revenii pe mess? Sau oare ma trateaza ca pe un amic?, cu toate ca nu a mai vorbit de mult cu mine.

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Tind sa cred ca acest "mai vorbim " atat de improbabil si flu se refera la cand va mai avea chef...
Daca dorea sa vorbeasca cu tine maine sau cand credea ea ca va mai fi pe mess,te-ar fi intrebat daca vei fi maine pe mess,sau asa ceva,ar fi incercat sa stabileasca o intalnire virtuala, oarecum.
Aruncat in finalul discutiei,"mai vorbim" e imprecis si nu obliga la nimic, uneori tine chiar de salut, o scuza amabila si amagitoare, un surogat politicos de speranta.

| GeorgeMihai explică:

Dar merita sa ii dau papucii chiar daca e fosta si dupa mult timp a vrut sa vorbeasca cu mine?

| greece12 a răspuns (pentru GeorgeMihai):

La ce anume sa "dai papucii", la o discutie amicala?
Ai rabdare, pana intelegi exact cum stau lucrurile.
Doar nu spera prea multe, atat.

| GeorgeMihai explică (pentru greece12):

Eu am sa o las in apele ei, daca va simti nevoia sa fie cu mine...ce sa-i zic? Da-mi ideibatting eyelashes daca vrei big grin.AA si apropo nu m-am intalnit niciodata cu ea fata in fata, oare daca as vizita-o ar fi mai atenta cu mine decat virtual :s

| greece12 a răspuns (pentru GeorgeMihai):

V-ati despartit,nu-i asa?
De ce vrei sa faci acum,gesturi pe care ar fi trebuit sa le faci cu mult timp in urma?
Nu iti miros a disperare?
Eu zic sa stai potolit,desi intotdeauna am preferat live-ul si nu virtualul.
Fii calm si ofera-i libertatea sa se comporte cum doreste.
Poate a avut o clipa de singuratate sau de nostalgie si te-a cautat.
Daca aceste momente se indesesc si te cauta tot mai mult,poti spera la o impacare, altfel nu, relatia va ramane pur amicala.
Deci, astepti.
N-o sufoca, va simti si va disparea.

| GeorgeMihai explică (pentru greece12):

Daca vrei sa discutam mai multe despre acest caz si crezi ca ma poti ajuta ma poti gasi la id-ul acesta: ionutalexa19

| greece12 a răspuns (pentru GeorgeMihai):

O sa incerc sa ajut cumva,desi tot ce iti trebuie e rabdare si sinceritate,dar numai prin mesageria privata, aici pe site.
Imi poti trimite mesaj privat, iti voi raspunde, dar probabil ca abia dimineata, acum ma voi retrage.
Noapte buna!
happy

| GeorgeMihai explică (pentru greece12):

Okay mersi mult Noapte buna big grin

| Robert_Robert_1995 a răspuns:

Depinde acum George Ori te inseala ori nu poate vorbi... acum depinde!

| zombi99 a răspuns:

Inseamna ca te mai iubeste