| CinevaAnonimă a întrebat:

Cum as putea sa-i spun unui baiat pentru care nu am sentimente, dar care imi cere numarul meu de telefon, ca nu doresc sa il dau?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Simplu, îi spui ca nu esti interesata de el, nu este frumos sa te joci cu sentimentele nimanui, mai bine îi spui direct in față ce ai de zis, in cazul tau ca nu doresti sa i dai numarul intrucit nu esti atrasa de el, decit sa i dai numarul si sa te tot "asasineze" cu mesaje nonstop, crezînd ca gata, te a dat pe spate. Spune i adevarul, ca nu te mănîncă nimeni.

21 răspunsuri:
| ALittleDeath a răspuns:

Era nevoie de o intrebare pe TPU?laughing
"Nu-ti dau nimic. Doar daca platesti. Nimic nu e gratis."

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai posibilitatea sa-i comunici intr-un mod elegant si simplu : "Am iubit si din acest motiv consider ca as da dovada de infidelitate daca as discuta cu tine. Punct." Probabil ca va intelege mesajul transmis. Succes!

| justanotheruser99 a răspuns:

Pur si simplu:
Scuze, dar nu vreau sa îți dau numărul meu. Daca te întreba de ce poți sa ii spui:
Nu vad rostul acestor conversatii, nu duc nicăieri, adica nu e ca si cum am fi împreună pe viitor. happy

| CinevaAnonimă explică (pentru justanotheruser99):

Da, dar nu as vrea sa-l supar.

| justanotheruser99 a răspuns:

Atunci ii spui frumos ca nu vrei sa aveți o relație, deoarece nu ești capabila de una in perioada aceasta. happy

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Nu vrei nici sa-l superi ...nici sa-i dai tel. Bun. auzi? tu stii ce vrei?

| CinevaAnonimă explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Eu vreau doar sa-i spun ca nu doresc sa il dau, doar ca sa nu fie intr-un mod suparator.

| Dorotheea21 a răspuns:

Doamne! De-ai vedea cum ii refuz eu... rolling on the floor Cine e individul, de e asa pretios?
Oricum se va supara, pentru ca NU i-l dai, indiferent de ''imbracamintea'' refuzului.
Incearca ceva gen: ''Daca ti-l dau, vei spera la mai mult decat sunt eu pregatita sa iti ofer, si nu as vrea sa te ranesc''. big grin

| Sărmăluță a răspuns:

Îi spui că nu vrei să i-l dai, ce mare chestie. Ești liberă să faci ce vrei, iar dacă acest lucru nu face parte din dorințele tale, refuză pur și simplu. Ce rost ar avea să purtați după discuții care nu-ți stârnesc interes?

| Emilian65 a răspuns:

Pur si simplu, spune-i ca nu doresti sa-i dai numarul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă, scuza mi indiscretia, ce vârstă ai? multumesc, sanatate.

| CinevaAnonimă explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cu placere! Eu nu am vrut sa-i dau numarul meu deoarece eu am 12 ani.Stiu ca poate veti spune ceva urit, dar eunu as dori sa fiu nepoliticoasa.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

De ce sa zic ceva urît? Ai facut foarte bine, la vârsta ta nu ai nevoie de prieten, felicitari, succes la școală.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Cum te numesti? Scuza mi curiozitatea te rog.

| CinevaAnonimă explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nicoleta.Hai mai bine sa vorbim in privat.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Păi nu poti, trimite mesaje private, deoarece nu esti utilizator senior, mai ai nevoie de raspunsuri, asa e politica tpu.Doar eu i ti pot trimite tie mesaje, tu nu, deoarece nu te lasă siteul TPU.

| CinevaAnonimă explică (pentru CristiDinBucuresti):

Tu cum te numesti si cati ani ai?

| OMFGConrad a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Vezi că ăsta, Cristi, e pus pe agăţat, are vreo 30 de ani. Fugi departe! laughing

| RAY a răspuns:

Incredibil este nevoie de un topic pentru un simplu refuz

| FoundYouLover a răspuns:

Ai putea să-i spui că ți-ai scăpat telefonul si s-a stricat si nu știi cât durează să-l repari. Orice ți-ar spune, tu bagi o scuză.E practic să-i spui că nu-ți place de el, dar parcă nu prea îți vine să i-o zici așa direct.Tot băgând scuze, o să se prindă el singur.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru OMFGConrad):

Vorbesti prostii, mă cunosti? sau de ce vorbesti aiurea? du-te si culca te.