| ArisTOTelx a întrebat:

Cum sa te dezvirginezi?
Sunt baiat si stiu pasii spre dezvirginare dar vreau sa stiu dupa ce o sa ma dezvirginez o sa ma mai usture capul penisului? Gen sunt sensibil la o atingere mai " dura " si vreau sa stiu ce sa fac?
Pot sa fac unele chestii ca sa nu fiu asa sensibil la capul penisului inainte sa ma dezvirginez ca sa nu fie o problema dupa? Sau dupa ce o sa ma dezvirginez nu o sa ma mai usture?
Nu prea inteleg chestiile astea si vreau ajutorul vostru, no hate fratilor, vreau doar explicatii.
Cand o sa fac sex si o sa fac fara protectie ( prezervativ ) ca sa mi se rupa ata penisului sa nu mai fiu virgin, dupa ce o sa mi se rupa e ok daca continui sexul cu protectie ( prezervativ ) ca sa nu existe accidente?
Nu ma intereseaza mesajele cu limbaj licentios, am nevoie de explicatii ca sa stiu cum sa procedez cu unele chestii, no hate - multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Urmatoarea fraza din intrebarea ta este GRESITA/ERONATA.
"" Cand o sa fac sex, si o sa fac fara protectie ( prezervativ ) ca sa mi se rupa ata penisului sa nu mai fiu virgin, dupa ce o sa mi se rupa e ok daca continui sexul cu protectie ( prezervativ ) ca sa nu existe accidente?""
Pentru informarea ta EXACTA si CORECTA te sfatuiesc sa citesti raspunsul urmator cu maxima atentie pentru a afla adevarul.
FRENUL in termen medical care reprezinta de fapt asa numita ''ATA'' in termen popular, reprezinta un ligament absolut necesar sa existe pe fiecare penis pentru ca acesta sa fie considerat ca fiind SANATOS d.p.d.v medical. Insa in realitate FRENUL ramane INTREG/ INTACT pe durata intregii vieti doar/numai in cazul a circa 80-85% dintre barbati maturi si activi sexual. Daca pana in prezent nu ai treusit sa te informezi CORECT, trebuie sa stii ca acea "ATA" a carei denumire corecta in termeni medicali este FREN penian, reprezinta de fapt o teava, un fel de tub/teaca subtire constituit dintr-un tesut dermatic, tegumen din piele, care leaga preputiul adica pielea care acopera glandul (capul) de partea inferioara a glandului, pentru a LIMITA distanta deplasarii dar cu toate acstea sa permita preputiului sa fie mobil, incat sa se poata realiza atat acoperirea cat si decalotarea completa si totala a glandului (capului). Bineinteles ca frenul ("ata") se poate rupe insa acest lucru se poduce/se intampla numai atunci cand tesutul din care este formata acea teaca/teava, este atinsa de o anumita afectiune sau de o anumita boala si devine si slabita si rigida. UN frenul penian sanatos NU se rupe niciodata si ramane intreg, poate putin intins/alungit pe durata intregii vieti. Acest lucru se constata si este valabil in cazul a circa 4 din 5 barbati activi d.p.d.v. sexual pe intreaga durata a vietii lor. Prin ruperea accidentala sau chiar voita/intentionata dar IRESPONSABILA a "atei", respectivul baiat/barbat NU se dezvirgineaza ci din nefericire pentru el, devine posesorul unui penis INERT, lipsit de sensibilitate si excitabilitate. Este bine sa stii ca prin respectiva "teava/tub" trece un vas de sange important care are rolul de a iriga cu sange acea pielea fina si super sensibila care acopera suprafata glandului (capul penisului). In cazul ruperii frenului se rupe automat respectivul vas de sange si drept urmare dispare irigarea suprafetei penisului cu sange. Din acest motiv acea piele fina se zbarceste si isi pierde luciul, elasticitatea, excitabilitatea, dar mai ales dispare sensibilitatea oferita de senzorii care au existat in acea portiune de pielea fina a glandului dar dispar imediat dupa ruperea frenului. Acest lucru este un fapt dovedit, fiindca se produce in cazul tuturor barbatilor al caror penis este circumcis. In concluzie ar fi bine/indicat sa te rogi ca nu cumva sa patesti si tu la fel ca celalti nesabuiti care in mod intentionat si-au rupt ''ata'' si au ramas cu penisul ''mort''/inert ca si un par, o bata lipsita de sensibilitate. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pana la explicatii, spune tu care e logica ta de a face sex fara a te proteja?!

| mihai69 a răspuns:

Nu mai ești virgin când faci sex prima oară, nu când ți se rupe „ața" (nu de alta, dar aia în mod normal NU trebuie să se rupă!)
Sensibilitatea glandului se reduce dacă îl obișnuiești cu atingerile - cel mai simplu prin masturbare.
Și sex fără prezervativ... NU recomand dacă nu vrei boli sau copii.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu există paşi de dezvirginare. Dacă facibsex, protejat sau nu, cu finalizare sau nu, cu o penetrare sau mai multe, NU mai esti virgin. Aţa NU trebuie să se rupa.

| Violleta2022 a răspuns:

Dezvirginarea se face la fel de bine si corect si chiar este indicat sa se faca de prima oara, CU prezervativ!
Prezervativul nu este gros, nu te musca, nu te manaca, nu te doare, dar te protejeaza in totalitate de infectii si boli cu transmitere sexuala, iar pe fata o protejeaza si de o posibila sarcina.
Sensibilitatea penisului, in special a capului se datoireaza masturbarii excesive, de aceea este bien sa o faci 1-2 ori pe saptamana, ca sa nu mai chinui si iriti cucul.

| ArisTOTelx explică (pentru Violleta2022):

Adica de aia am o sensibilitate " ridicata " ca sa zic asa din cauza masturbarii?
Da o fac des cateodata o fac 2-3 zile consecutive cateodata nu depinde cand am chef.

| ArisTOTelx explică:

Va multumesc enorm de mult pentru toate mesajele si mi-ati explicati cap la cap cum sta treaba, va multumesc ca ati economisit timpul pentru mine ca sa inteleg si eu, eu tot auzisem peste tot mai exact de la prieteni ca doar atunci te dezvirginezi cand ti se rupe ata dar observ ca este importanta ata asta si am avut un contact sexual odata gen acum 2-3 luni si mda eu credeam ca trebuie sa se rupa dar ma bucur ca nu mi s-a rupt de aia am apelat la voi ca sa stiu cum sa procedez cu ata pentru ca v-am zis despre treaba asta cu ata, multumesc frumos pentru tot, poate pentru voi nu e nu stiu ce cu treaba asta cu " problema mea " dar pentru mine e ceva important ca sa stiu cum sa procedez pe data viitoare, va multumesc mult!

| Violleta2022 a răspuns (pentru ArisTOTelx):

Sensibilitatea lui se datoreaza tocmai frecarii excesive a lui, pana il irita si raneste.
Nu este normal sa te masturbezi de 2-3 ori pe zi, asta deja denota un comportament anormal, de obsesie pentru masturbare, de onanism.