| GabrielGabi1994 a întrebat:

Salut! De 2 ani mă tot chinui să scap de o candidoză am fost la 3 medici am folosit biazol,triderm cremă, clotrimazol Slavia cremă mă spăl de 2 ori pe zi fară niciun rezultat
Nu înțeleg de ce nu trece vă rog cine a trecut prin așa ceva să mă ajute cu un sfat
Penisul este foarte iritat(roșu) mai ales după ce spăl zona
Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Iti trebuie doua creme sau una pe care sa fie antifungica, sa aiba corticosteroizi si un antifungic sub forma de comprimate (care se da cu prescriptie de la medicul specialist). Plus ca nu ai voie sa te speli cu sapunuri parfumate, sa ai o lenjerie in care sa nu transpiri.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar in acest timp ai facut sex? Ca degeaba faci tratament daca nu te abtii de la sex pe perioada tratamentului sau nu face si ea acelasi tratament cu tine, este important sa ai o singura partenera cu care sa faci sex si sa fiti amindoi loiali nu sa mai aveti aventuri, ca daca tu faci tratament si prietena ta nu, te reinfectezi ori de citeori face ti sex.

| GabrielGabi1994 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Clar face același tratament odată cu mine doar că eu am văzut că nu trece absolut deloc și da chestia cu sexul doctorul a omis sa mi spună deci eu nu am avut de unde să știu că nu ai voie să faci sex
Voi lua o pauză!

| GabrielGabi1994 explică (pentru sweetys):

Folosesc sapun fara parfum
Medicul a spus că oricum o să treacă foarte greu dar nu mă așteptam la un timp atât de lung
Am fost și la medici la București deci nu la oricine

Răspuns utilizator avertizat