| AndreeaBanateanu1996 a întrebat:

De 2 zile sangerez cate putin, din ce cauza? Menstruatia mi-a trecut in urma cu 2 zile,si atunci m-am cam jucat cu prietenul meu. De ce credeti ca sangerez? Si totusi in cantitati foarte mici? Nu am ajuns sa fac ceva mai mult cu prietenul, doar o simpla penetrare. Va rog sa fiti cat mai seriosi

Răspuns Câştigător
| DDoctorita a răspuns:

Buna seara AndreA1996.

Mii si mii de motive produc sangerari vaginale. De la infectii, raceala sau chiar o mica rana pe vagin, uter...

Vreau sa iti spun ca o simpla penetrare nu e deloc simpla. O penetrare o o penetrare, ca dureaza 1 secunda sau ca dureaza 10 min.

Pe de alta parte, de multe ori menstruatia nu se termina in zile fixe, si raman mici cantitati care se elimina impreuna cu secretile vaginale, de obicei de o culoare mai inchis (maronie).

Daca te-ai jucat cu prietenul tau, (ce degetele) poate sa iti fii facut o rana in vagin, crede-ma, cat ar fi ea de mica, produce sangerare. happy

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mînuțele, poate ai răcit, sau sînt niște dereglări hormonale.

| ingerinaripat a răspuns:

Dereglare hormonală.

| Danysan a răspuns:

Eu spun ca ai facut ceva intern big grinaca nu ti s-a mai intamplat pana acum.O raceala nu duce la sangerare -fi sincera cu tine -ai mai racit, e normal si se manifesta cu durere de Burtica si ceva dereglarii -dar nu cu sange.Ok acum nu te agita e posibil sa iti treaca si sa sa vindece dar daca nu mergi la medica si nu mai sta.E chiar indicat sa mergi la Ginecolog, cat pentru a te lamurii care e cauza dar si sa iti dea un tratament adecvat ca sa nu mai ai pe Viitor de ce sa te agiti.Acum eu iti spun o cauza posibila :In timpul penetrarii daca nu esti destul de umezita, e ca si cum ai rula cu viteza mare fara cauciucuri -merge dar atat masina cat si Drumu au de suferit -sar tot felul de rubbishuri happy-asa e si cu tine -Mai vezi cum evolueaza si stai lina doarece mai stiu o fata cu problema asta, dar la ea e ceva de cand se stie -sangerarile aceste anormale.Fi atenta in continuare si daca nu se reduc si dispari mergi la Clinica!

| Danysan a răspuns (pentru DDoctorita):

Bravo -Bun raspuns.Sunt rare aceste sangerari dar ma gandesc ce fel de partener a avut de a pulverizat-o in asa fel incat sa ajunga sa sangereze dintr-o penetrare, zice ea normala!

| Emilian65 a răspuns:

Sangerezi pentru ca ati facut sex inainte de a se termina ciclul menstrual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand va aud ca v-ati jucat mor! Asta nu este o joaca soro, daca ala e nespalat pe maini, daca are unghiile mari si din neatentie ti-a facut o rana iar tu nu ai simtit din cauza excitatiei? A introdus penisul odata si l-a scos sau cum, erai virgina?

| ginadr a răspuns:

Du-te la doctor poate fii o raceala la oavaresau poate e pur si simplu nu tia trecut menstruatiawinking