| maggy1 a întrebat:

Salut, doamne prin ce calvar trec eu acum, dupa o relatie de 1 an, o relatie frumoasa si dragoste reciproca, prietenul mi-a zis ca deja s-a saturat de tot, ca nu vrea relatii serioase, ca acum dragostea nu e pe primul plan si ca deja nu mai simte ceea ce simtea, isi cerea scuze ca asa s-a primit, ca oricum ii sunt draga, si sa avut noi cite vreo 20 de ani ma si cerea de nevasta, caci eu sunt genul de fata care iubeste doar un baiat, si iubesc sincer cu toata inima, a spus ca fiecare trebuie sa o ia pe drumul sau, ca cine stie cu timpul ce va fi, ma uitam in ochii lui si nu imi puteam abtine lacrimile, e atit de dureros cind stii ca trebuie sa ii dai drumul, cind deja nu mai e al tau, baiatul respectiv mi-a zis sa sper, ca poate cu timpul cine stie ce va fi, dar doamne numai eu stiu cite lacrimi am varsat, mi-i greu si oricum vreau sa cred intr-o minune, va rog ceva sfaturi, am acum atita nevoie de ele, mersi!

12 răspunsuri:
| Lur656i a răspuns:

Eu trec prin exact aceeasi situatie. mi-a dat cu flit si acum nu stie ce sa faca sa fim iar impreuna. lasa.l in pace ca o sa.si dea seama ce a facut si ce va intoarce la tine. te pup. si nu mai plange, am varsat eu detule lacrimi si pentru tine :*

| ralucutza12345 a răspuns:

In primul rand incearca sa te linistesti. Poate a spus lucrul asta la nervi, poate are vreun motiv. Eu sunt sigura ca daca te iubeste nu o sa te poata lasa asa. Asteapta sa treaca cateva zile si vezi ce face, daca te mai cauta sau ceva. Daca nu face asta inseamna ca nu te-a iubit niciodata cu adevarat si nu te merita! Incearca sa treci peste.gandeste-te ca sunt femei care se despart de sotii lor dupa 15-20 de ani de casnicie si tot nu se mai termina lumea. Eu te inteleg ca suferi si iti e greu, dar timpul le vindeca pe toate, mai bine sa suferi acum (daca e cazul si nu te iubeste) decat sa suferi toata viata doar pentru ca te incapatanezi sa ramai cu el. Curaj totul o sa fie bine o sa vezi! Mult succes si sa dea Dumnezeu sa fie asa cum vrei tu! te pup

| answer a răspuns:

Un sfat foarte foarte important: nu spera intr-o naluca; da-i drumul sa plece; daca asta vrea, pastreaza-ti demnitatea, iar daca isi va mai dori vreodata sa se intoarca la tine, nu permite asta; altfel risti sa fii perceputa altfel si nu va fi bine (cand oamenii iti percep slabiciunile, profita la maxim de ele); fii tare; toti am trecut prin asta! Eu am suferit 3 ani dupa cineva, dar azi pot spune cu mana pe inima ca sunt un om puternic, si ma bucur enorm ca am trecut prin acea suferinta care m-a maturizat si m-a facut sa gandesc rational!

| maggy1 explică (pentru ralucutza12345):

Ah,din pacate nu e prima data cind el face asaa,ne-am mai despartit,o luna nu vb,apoi s-a intors si am decis sa incercam inca o data,am petrecut anul nou impreuna,dar oricum se vede ca nu mai e ca inainte,mi-e atit de greu sa ii dau drumul,numai gindul ca de azi inainte nu o sa mai aud buna dimineata draga mea te iubesc,ma infioara,si nici prietenii si nici familie nu ma inteleg,cred ca e ceva copilaresc, dar de-ar sti ei ce e in sufletul meu,
va multumesc ca ati fost receptivi la mesajul meu, mersi

| alexabc a răspuns:

Buna,stiu ca iti e foarte greu dar fara suparare iubesti un porc.el ce vrea sa speri ca na cine stie cand poate veti mai fi impreuna? adica el sa se culce cu n fete ca,, proasta''il asteapta? eu zic sa te gandesti la tot ce ti-a zis el si de-al dracu sa iti vezi de viata si sa gasesti un baiat care stie ce vrea nu un copil ca ala.din ce vad eu tu esti o fata minunata care a avut ghinionul sa se indragosteasca de un porc nerecunoscator.stiu ca iti e foarte foarte greu si crezi ca nu poti sa treci peste momentele astea, dar crede-ma totul trece.scapa de tot ce tine de el,nu mai vb deloc cu el(iti va fi mai usor sa treci peste despartire daca rupi orice legatura). sterge nr, sms-uri, id etc.arata-i ca el a pierdut.un baiat serios si bun nu lasa o fata serioasa ca tine, si vroia o relatie serioasa.nu te gandi la ce a fost bun pentru ca tot ce a fost bun a stricat el cu vorbele lui.te crede proasta pentru ca a zis,, cine stie cu timpul ce va fi''se asteapta sa il astepti pana isi face el de cap cu altele cine stie ce panarame vrea(ca doar una serioasa nu vrea sa fie un cu un tip care nu vrea relatia serioasa)capul sus

| maggy1 explică:

Mi-a zis ca oricum o sa se intoarca la mine,dar nu ma consoleaza gindul asta,cred ca monotonie care a aparut in relatie a dus la racirea ei,el stie ca eu sunt serioasa,ca nu sunt genul de fata care sa umble cu sute de baieti,iubesc unul si nici nu am ochi pentru altii,am facut tot pentru el,am inchis ochii la multe,si atitea sanse am dat relatiei,vedeam pe el ca regreta,m-a sunat si si-a cerut scuze pentru ca asa a procedat,ca nu merit,pur si simplu parca sunt oarba,nu vad pe nimeni linga mine,decit pe el,nu imi inchipui cum sa merg mai departe,cum sa rezist,sunt atit de emotiva,el imi era si ca iubit si ca prieten si ca frate,ma sustinea mereu,vb zi de zi,nu stiu pur si simplu, am impresie ca sunt fara jumate de corp, de inima

| NewSummer2013 a răspuns (pentru alexabc):

Corect! @alexabc ai punctat foarte bine!

Esti pe gustul meu! Imi place cum gandesti thumbs up

Foarte realist...
happy

| maggy1 explică:

Iti multumesc mult,nu prea am sustinere,nici nu am cu cine vorbi,de asta am si apelat la site, si sunt recunoscatoare, bafta si voua

| 192837 a răspuns:

De obicei astea sunt replicile tipice pentru unii barbati,se plictisesc de persoana pe care pana acum o iubeau,gasesc alte fete mai "bune",sau poate are niste probleme pe care nu vrea sa ti le dezvaluie sau cel mai grav... a auzit ceva despre tine (dar daca relatia voastra s-a bazat pe iubire si incredere nu cred ca ar asculta ce spune gura lumii). Incearca sa il faci sa iti explice... tot ce are el pe suflet, tot ce il apasa si mai ales de ce nu mai vrea sa continue relatia cu tine, e singura solutie! Mult succes:*:*

| Moler a răspuns:

Trebuie vorbit cu cei de la servicii funebre, caci e un mare nesimtit. Sa-i fie RUSINE!

| ralucutza12345 a răspuns (pentru maggy1):

Ai primit multe sfaturi bune, ia-le in considerare caci o sa te ajute! Capul sus si incearca sa-l uiti. Asa cum a spus cineva de aici Dumnezeu e sus si le vede pe toate, asa cum ai suferit tu, la timpul potrivit o sa sufere si el inzecit, crede-ma! Ai grija de tine si curaj curaj curaj! totul o sa fie bine, o sa vezi! te pup o zi frumoasa