| Anonymous9871636 a întrebat:

Salut!
Este vreo problemă dacă mă madturbez dar fix înainte să ejaculez mă opresc si nu mai ejaculez deloc? Îmi poate afecta acest lucru sănătatea sau viața sexuală din viitor? (Băiat, 14 ani)
Îmi este tare frică să ejaculez, nu știu de ce, pur și simplu simt așa o senzație ciudată de plăcere. De obicei nu mă masturbez des (mai exact de maxim 3 ori pe săptămână) și deși pot ejacula spermă, mă opresc când simt senzația aia ciudată. Are ceva?
Și mai o întrebare: în ultima vreme am avut cam multe poluții nocturne, adică în timpul somnului dintr-o dată simțeam că am penisul in erecție si ejaculez spermă. Câteodată am poluții nocturne la 1 lună sau câteodată chiar săptămânal. Oare are legatura cu faptul că mă masturbez dar nu ejaculez? Mie nu îmi place să am poluții nocturne, deoarece chiar dacă se simte fain dupa aia mi se murdărește pijamaua și imi e frica sa nu vadă părinții mei deoarece nu știu ce vor crede că este pe pantalonii mei de pijama. Așa că știți cum pot sa fac sa am mai puține poluții nocturne (adică să nu le am chiar atât de des, poate o dată pe lună sau o dată la 2 luni, nu odată la 2-3 săptămâni) că se pătează pijamua și altfel nu se mai duce pata decât daca pun pijamalele la mașina de spălat.

8 răspunsuri:
| KatiMe27 a răspuns:

Da frate la labă până îți dai drumul
https://imgur.com/a/1UDRhlB

| Anonymous9871636 explică (pentru KatiMe27):

Vreau răspunsuri serioase nu în bătaie de joc. Dacă ești plictisit și n-ai ce face du-te pe alt site te rog frumos!
De ce mi ai trimis o poza cu o femeie? Și te rog explica mai bine ce vrei sa spui prin răspunsul tău.

| Emilian65 a răspuns:

Faptul ca nu finalizezi masturbarea cu ejaculare, te duce la acele polutii nocturne care urmează după masturbările pe care le practici. Încearcă sa finalizezi masturbarea cu ejaculare și vei observa ca nu vei mai avea polutii nocturne atât de des.

| George387r7 a răspuns:

De ce ti-ar fi frica se ejaculezi? Acele polutii nocturne le ai pentru ca nu finalizei masturbarea pana la capat. Data viitoare cand te masturbezi fa-o pana ce iti dai drumul

| KarambitGamingRO a răspuns:

O să de doară oaiele

| Anonimboy111 a răspuns:

Salut, polutii nocturne toti baietii au si e total ok, nimic ciudat in asta, daca nu le aveai nu erai sanatos, cat despre masturbare si oprirea inaintea ejacularii e ok daca tie iti place asa, dar la final e mai ok sa o si termini pentru ca uneori duce la dureri de ouă, si lasa pijamalele asa cum sunt nu sta nimeni sa se uite la cucul tau, bucura te ca esti sanatos

| mihai69 a răspuns:

În principiu, nu e rău că nu ejaculezi.
Dar faptul că faci (aproape) mereu asta duce la poluțiile de care te plângi.
Atât ejacularea voluntară, cât și cea din somn sunt perfect normale. Chiar dacă ar observa „urmele", părinții vor ști despre ce este vorba și nu vor insista.
Așadar, fă bine și bucură-te de plăcerea orgasmului cu ejaculare fără atâtea rețineri și temeri.

| Violleta2022 a răspuns:

Vei avea dureri de testicule, daca nu ejaculezi, fiindca normal este sa te poti elibera la finalul masturbarii.