| DudauRazvan a întrebat:

Salut, îmi place foarte mult o fată, dar dacă colegii află o să spună ooooo... are iubită și e nasol. Sfaturi cum aș putea să o cuceresc? Nu prea sunt priceput, n-am mai avut o iubită până acum.(Dau fundă)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt colegii or asa spuna" wow, ia uite si asta a fost in stare sa-si faca iubita si eu nu"...si de aici apar invidia (ca ei nu au iubita) si mistourile (ca sa pretinda ca nu le pasa), cand in realiatte se oftica.
Nu ar trebui sa te intereseze ce comenteaza prietenii tai, ca ei vor comenta intotdauna, indiferent ca-i bine sau rau, doar ca sa se amuze pe seama ta.

Răspuns Apreciat de Editori
| Chihaialexs a răspuns:

Dacă îți place într-adevăr de acea fată nu vei avea nevoie de părerile oamenilor din exterior. Nu trebuie să faci relația publică colegilor tăi.
În privința 'cuceririi' ți-aș recomanda să petreci cât mai mult timp cu ea, să vorbești cu ea, să-i arăți că-ți pasă de ea, să vezi dacă e interesată și să discuți cu prietenii ei să vezi dacă a spus ceva despre tine.

6 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Sa o cuceresti? Ii ocupi capitala, muti armata si administratia acolo, iar in functie de ce imperiu reprezinti, incepi procesul de romanizare, de transformare in pasalac sau gubernie.
Nu mai folosi termenul asta, rogu-te. E oribil.

Ce treaba au colegii? De ei iti place?

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca pe tine te intereseaza sau te deranjeaza ceea ce spun colegii referitor la o eventuala relatia de prietenie... cu o fata, inseamna ca NU esti pregatit sa faci un astfel de pas si nici pentru o schimbare majora a stilului tau de viata. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca tie iti place de ea, lasa parerile colegilor la o parte si actioneaza ca atare.

| OrdanKarris a răspuns:

In loc sa "cuceresti" o singura fata care inca nu esti sigur daca te va place sau nu, mai degraba te faci vizibil si cunoscut unor multitudini de fete din care una sau doua sigur te vor place ele si vor face ele eforturi sa te cucereasca. In loc sa-ti faci griji cum "cuceresti" aceasta fata, mai bine ai intra pur si simplu in discutie cu ea sa vezi intai daca te place, apoi iti faci griji daca o "cuceresti" pentru ca s-ar putea sa incerci fix degeaba.

| AZKE a răspuns:

Stai...iti place de o fata si are iubitalaughing)?

| DudauRazvan explică (pentru Violleta2022):

Merci mult pentru sfat! Mi-ai fost de mare ajutor!