| ANDYMESSI99 a întrebat:

Salut, imi puteti spune un mod mai frumos in care in care ma pot despartii de iubita mea ca ea sa nu se supere asa de tare. Multumesc anticipat

7 răspunsuri:
| IuliiMD a răspuns:

Nu prea exista un mod frumos de a te desparti de o persoana...Ar trebui sa ii spui adevarul pur si simplu de ce vrei sa faci asta si sunt sigura ca va intelege dar nu iti pot garanta ca o sa ii si convina.

| lalamara a răspuns:

Frumos nici eu nu cred ca se poate, poate reusesti sa nu o faci pe facebook sau prin mesaje..cauta si tu un motiv de cearta din vina ei..astepta si prinde-o cu ceva peste care nu ai putea trece, asta aparent pentru ca tie oricum nu iti mai pasa, la urma urmei asta e, daca nu mai merge... sad

| NameHarris a răspuns:

Faua pe ea sa se desparta de tinehappy

| izavanilabella7970 a răspuns:

Pai sunt multe metode...
1. iubito i.ati bagajele si mars la ma'ta acasa laughing.2. iubire am trecut prin multe si te iubb dar trebuie' sa ne despartim deoarece nu pot sa te mint ...nu mai țin la tine decat ca la o soră
3 esti barbat si nu mai fii ca o lamaie sune.i pur si simplu ca nu o sa te omoarewinking

| marry95 a răspuns (pentru lalamara):

Matur raspuns, in tot cazul laughing Daca faci acest lucru inseamna ca esti un las, un om fara respect fata de o persoana care probabil te iubeste. din moment ce iti doresti sa te desparti de cineva inseamna ca ai si motive sa faci acest lucru. De ce sa dai vina pe persoana care tine la tine cand tu esti cel care nu isi mai doreste sa continue? Sa cauti motiv de cearta din vina ei? Dar ce? Tu nu esti destul de barbat sa ii explici motivele pentru care vrei sa va despartiti? Un barbat adevarat stie sa isi expuna punctul de vedere, ii explica iubitei ce ii lipseste din relatie si de ce nu mai doreste sa continue. Asta tine de educatia, de caracterul fiecaruia si arata respectul pe care il ai pentru o persoana care tine la tine, si-a pierdut timpul crezand ca puteti sa fiti impreuna. E normal ca doi oameni sa se desparta cand simt ca nu se mai potrivesc dar nu in felul acesta. Sunt dezgustata de oamenii care se despart fie disparand dintr-o data fara un motiv anume, fie inseala, fie incearca orice pentru a da vina pe cealalta persoana.

| Floricikmov a răspuns:

Oricum va ve-ti desparti va fi dureros pentru ea. Cel mai bine ar fi sa ii spui sincer ce simti.

| CaramelXDope a răspuns:

Nu cred ca exista un mod prin care sa nu se supere sau sa nu fie dezamagita. Discuta usor cu ea, fi sincer si explica-i ca nu mai simti ce ai simtit prima oara pentru ea. Sper ca te-am ajutat happy.