| sebi12345678 a întrebat:

Salut,in urma cu 2 saptamani am facut sex cu prietena mea, ea era virgina.Acum spune ca o doare in jurul ovarelor este ceva grav? Am folosit prezervativ, nu cred ca a fost spart...se poate intampla ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poate trebuie sa-i vina menstruatia.
Daca ii intarzie menstruatia, sa-si faca un test de sarcina.
Te pup!

14 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Care ovare? ale ei?

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Daca ati folosit prezervativul riscul sarcinii este de 0%. Durerea o are pentru ca ai dezviriginat-o. O sa o doara 2-3 zile dar dupa o sa ii treaca.

| Fluturisiceara a răspuns:

Nu stai linistit. isi revine in cateva zile este normal putina durere asta in fuctie de varsta feti daca este sub 17 este putin mai persistenta durerea. daca durerea persista trebuie sa se duca la un control. poate fi si usor racita

| Xenia16 a răspuns:

O doare doar pentru ca ai dezvirginat-o, ii va trece in scurt timp, ar trebui sa se maseze in zona aceea si sa bea ceai de coada soricelului.

| Rox1610 a răspuns:

Un control este cea mai buna varianta, eu una nu am avut dureri deloc. Poate fi o raceala, sau menstruatie. dar un control de rutina este bine primit.

| Azµre a răspuns:

Du-te la medic cu ea... cauze pot fi multiple.

| sebi12345678 explică (pentru grab):

Da

| Bogdan_6929 a răspuns (pentru Fluturisiceara):

Sa fii sigur ca are sub 17 aniwinking A zis ca e "VIRGINA" deci are un 15 cel mult

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil sindromul premenstrual, un chist ovarian, etc.
Să meargă la un consult ginecologic, cel mai bine.
Pa, pa.

| sebi12345678 explică (pentru anonim_4396):

Menstruatia i-a intarziat...dar eu stiam ca dupa ce se dezvirgineaza e normal sa ii intatrzie.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Acea durere nu inseamna neaparat o sarcina.

| sukableasuka a răspuns:

Poate naste pe Satana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai probabil trebui sa i vina menstruatia. Daca ati folosit prezervativ gravida nu e oricum! Asa ca nu te speria.

| grab a răspuns (pentru sebi12345678):

Mosule, unu la mana: e problema ei!
Tu ti-ai rezolvat problema ta: ai cumparat un prezervativ, l-ai pus pe sfanta p**la, ai dat la buci, ai scos fata din anonimat, are ce povesti pana la urmatoarea experienta marcanta din viata ei.
Ai innodat prezervativul dupa si nu era spart, right?!
Atunci, your mission is complete, nu te mai baga, altfel esti prost de bun sau te bagi in treburi femeiesti.
D-aia are prietene si colege si surori si mama si matusi si ALTE FEMEI care au ovare, ca sa ii dea o explicatie. Tu nu ai ovare si crede-ma ca e jenant sa intrebi tu PE UN FORUM de ce o dor ovarele pe iubita ta.

In rest: du-i un buchet de trandafiri parfumati!

Stima!