| DaniAlex05 a întrebat:

Salut,

In urma cu cateva zile am iesit cu o fata.Am trecut printr-un oras si chiar voiam sa ii propun sa ne vedem dar imi era rusine oarecum asa ca am pus un story cu tag la locatie si am zis daca imi raspunde am sa ii propun.Au trecut 10-15 minute si a raspuns ca si ea este acolo si i-am propus sa ne intalnim.Ne-am intalnit si am povestit chestii generale nimic deosebit.A fost o intalnire asa amicala.
Ideea e ca mie a cam inceput sa imi placa de ea.La inceput nu stiam ce si cum.

Intrebarea e...ce ar trebui sa fac acum? Nu as vrea sa o bombardez acum cu mesaje imediat.
Nu vreau sa fiu prea insistent sa o intreb in fiecare zi ce face etc poate ca voi fi prea stresant sau nu stiu.
Ea nu cred ca stie ca mi-e draga.
Sa astept sa mai treaca putin?

P.S m-a adaugat si la close friends (nu stiu daca e bine sau rau laughing )

As vrea parere din partea fetelor happy

6 răspunsuri:
| DaniAlex05 explică:

What?

| Celcestietot a răspuns (pentru DaniAlex05):

Nu are nimic daca esti insistent, daca iti place, nu mai astepti si o bagi in seama cand ai chef.

| Anonima163333 a răspuns:

Hei!
sunt fata si tot ce o sa iti zic e din perspectiva unei fete(adica din perspectiva mea).Nu stiu cum gandesc alte fete dar eu asa gandesc:daca plac un baiat, nu mi s-ar parea stresant sa-mi scrie zilnic, chiar m-as bucura. Daca fata aia nu-i interesata de tine poate va crede ca esti enervant si stresant, dar intai trebuie sa-mi zici cum s-a purtat cu tine la intalnirea asta "amicala"?

| DaniAlex05 explică (pentru Anonima163333):

A fost foarte ok am povestit tot felul de chestii asa mai de cunoastere desi ne cunosteam putin de dinaintehappy ideea e ca nu imi pot da seama daca are vreun interes sau e foarte friendly din bun simt. Pe insta tot ea mi-a dat follow prima si pe Facebook la fel

| DaniAlex05 explică (pentru Celcestietot):

Problema asta e ca nu prea stiu cum sa port o discutie sad de-asta incerc sa aflu pareri sa imi fac o idee

| Celcestietot a răspuns (pentru DaniAlex05):

Pe langa acele chestii generale, ii povestesti despre activitatile tale preferate, despre ce ai facut in ziua respectiva, mai faci o gluma daca simti ca ar merge, mai pui o intrebare, ea iti raspunde si tot asa. Gandeste-te ca trebuie sa te cunoasca ca persoana - totusi, pe parcurs, nici chiar din a doua zi. Acum nu vei lasa absolut totul pe tine, este necesar sa se implice si ea in discutie, nu doar tu. Daca nu va interactiona la inceput ca si tine, ai rabdare. Daca este fata potrivita, perfecta tie, va merge treaba fara nicio problemawinking.