| Alee20 a întrebat:

Salut lumee! Ce mai faceti? Am si eu o intrebare. M-am indragostit de-o fata (stiu, offf dragostea asta big grin ) problema nu-i ca nu stiu cum sa ma intalnesc etc. Problema e ca atunci cand vorbeste cu mine vorbeste de parca m-ar lua in ras. sad Nu prea ma ea in seama sad ..cand o sun nu imi raspunde sau imi spune nu ma mai suna azi ca voi fi ocupata. o intreb chiar si cand vorbesc cateodata pe telefon daca maine sau mai incolo putem iesi pana-n oras imi raspunde ( nu, nu pot azi poate maine ) ..Cu ce sfaturi ma puteti ajuta? ce sa fac. poate daca ii voi spune ca o plac se va purta altfel si va intelege ca vreau sa fiu cu ea? crying de multe ori am incercat s-o uit dar nu pot. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Ignor-o tu, ceva timp.

14 răspunsuri:
| shadow222 a răspuns:

Deja stie ca o placi si vrea sa-ti dea de inteles ca nu vrea sa fiti impreuna eu iti zic sa o lasi in pace ca nu vrea fata ocupatii timpu cu alte lucruri sport, benzi desenate, muzica

Răspuns utilizator avertizat
| Andraaaaaa14 a răspuns:

Eu zic s-o uiţi. Se vede după comportamentul ei că nu te place.
Nu are rost sa te tot ţi dupa ea, îţi pierzi timpul. Mai bine îţi cauţi o fată care să te placa şi ea şi cand ii spui să mergeţi in oras să accepte.

| Alee20 explică (pentru MyWay):

17 : )

| anonimg a răspuns:

Daca o fata nu ii place de tine, atunci trebuie sa o uiti.
Se poate lucrul acesta.
Nu te gandi acum la o relatie cu o fata. Mai intai cariera si apoi relatiile cu persoana de sex opus.
Cand zic de cariera ma refer la faptul ca mai intai trebuie sa ai un job cat de cat.
Cineva spunea: "Dragostea adolescentina este ca dragostea unui catelus. Mai tarziu ea va deveni o viata de caine."
Trebuie deci maturitate mai inainte de alegeri.

| Alee20 explică (pentru shadow222):

Am crezut si asta, dar cateodata ma suna si ea simi spune daca putem sa ne primblam si noi putin. si totusi nu prea o inteleg.

| Fridăm a răspuns (pentru Alee20):

Atunci e posibil să se joace cu tine. Poate nu îşi doreşte ceva serios, dar îi place că eşti mai mereu după ea, ca un căţeluş. Ai grijă...

Răspuns utilizator avertizat
| Alee20 explică (pentru MyWay):

Apropo, eu am 17 ea are doar 15 big grin

Răspuns utilizator avertizat
| shadow222 a răspuns (pentru Alee20):

Las-o ca nu stie ce vrea dar oricum asta iti da de inteles ca nu vrea o rel cu tine

| nonameeeq a răspuns:

Un simplu raspuns frate...te-ai indragostit ..nici nu stiu ceai putea face, ai putea sa te imprietenesti cu alta si so uiti mai repede ...succes te inteleg insa eu in cazul meu am rabdat un timp oarecare

| tsunami11 a răspuns:

Pai cum poti spune ca asta e dragoste e o pasiune care va disparea cu timpul.Si ea nu are nici o atractie pentru tine.Si dragoste nu exista, parerea mea.Si in scurt timp tu nu vei mai fi atras de ea is sigur de asta eu cu putin timp in urma aveam o pasiune fata de o fata cu 3 ani mai mare ca mine si ea nici nu ma lua in seama si eu credeam cai dragoste orice defecte ea ar fi avut eu nu le observam o credeam perfecta insa am realizat ca eram atrasa de ea fizic si cu timpul mi-am dat seama ca nici numi aduc aminte de ea.O zi buna.

| Alee20 explică:

Merci multt pentru sfaturi!