| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ma cheama Radu.
Am si eu o problema:imi place mult de o fata si normal ca as vrea sa fiu impreuna cu ea.Problema e ca un coleg incearca si el sa se combine cu fata respectiva. Ea il cam respinge dar el nu vrea sa se dea batut.
Credeti ca ar trebui sa ii fac avansuri sau sa'l las p colegu' sa vada ca nu are sanse(ar dura foarte mult pentru ca nu vrea sa priceapa)?
Daca raspunsul e primul, cateva sfaturi sa ma apropii de ea mai mult decat o simpla prietenie?
P. S.:Si eu, si fata si colegu' respins suntem in aceeasi clasa.

8 răspunsuri:
| ALEXANDRA1356 a răspuns:

Pai.nu am placut niciodata o persoana din clasa ca sa stiu cum este.love struck. dar imi dua seama ca este frumoslove struck
Spune-i sa te ajute la un exercitiu din tema, care tu nu l-ai inteles [la mate de exemplu.sau alta materielove struck]
Poate vrea sa stati amandoi in bancahappy. intreab-o. Spune`i ca vrei sa stai cu ea, poate te mai ajuta la teste.sau ceva de genul.happy
Nu incerca sa iti eliminci colegul care ii "face curte". Arata-i doar ca esti mai bun decat el.Nu deveni reuatacios.happy
Zambeste-i finut (fetei) si fa-o sa aiba incredere in tine. Povesteste-i niste probeleme de ale tale, si poate iti va spune si ea unele probleme.va dati sfaturi unul altuia.:*Nu are cum sa nu mearga!
ps.Nu ii spune din prima ca o placi.ca o iubesti. Ori va crede ca iti bati joc de ea, ori se va simti. bruscata.sau ceva de genul.hee hee. Castiga-i increderea.Si na. un exemplu.de 1 Decemnrie.sau de craciun./sau de ziua ei, cumpara-i ceva frumos.sau fa`i un desen, si spune-i ce simtilove struck. Ii va placea cu siguranta! love struck
bafta:*
era o vorba "invata s aiti distrugi dusmanii cu indiferenta si un zambet:*"-mult norochappy

| PufffRozzz a răspuns:

Buna, poti sa imi spui si mie ce clasa esti? si daca esti din constanta? big grin Pls, mersi :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma. daca te cheama radu, atunci du-te.ca nu te cheama el degeaba. daca ea il respinge inseamna ca te asteapta. daca mai stai mult, pana sa vorbesti cu ea, se va plictisi asteptand.ca viata nu e vesnica si nici tineretea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da-i un cadou de ziua ei, asa isi v-a da seama cu siguranta ca nu iti este chiar indiferenta.mai incearca sa te porti si mai dragut cu ea, sa simta ca tu esti atras de ea.noua fetelor ne place cand un baiat e atent cu noi, grijuliu, ne i-a apararea.
ps: cati ani ai? daca pot sa stiu, asa poate iti mai dau si alte sfaturi.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 14 anisori.
Apropo de sfatul sa vorbesc cu ea despre problemele mele.Anul trecut am fost aman2 cuplati si la diferenta de o saptamana sau doua fiecare dintre noi s-a despartit.Atunci mai tot timpul mi'l pierdeam cu ea si ne consolam unul pe celalalt.Eram prea orbit de suparare sa imi dau seama de ocazia care am avut'o.
Oricum, va multumesc mult de raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ehe, multi inainte, si eu tot pe la varsta asta sunt :d
daca tot sunteti in aceeasi clasa v-ati mutat si voi in aceeasi banca? nu cred ca te-ar refuza.mai e mult pana la ziua ei? ar fi dragut sa ii faci un cadou, cat de mic, si iti zic sigur ca ar aprecia. te pup si succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zi`mi si mie te rog cum il chema pe coleg:]

| cosmyn_4848 a răspuns:

DANA.DANA.ai de capu tau'. eu te plac ma? esti urata cu draci te crezi printesa TEAPA. POATE RADU. da nici macar el. poate te oftici ca nu te plac si sunt sigur de asta. dar asta e succes! radule