| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Salut. Mi-a placut de o fată dar ea m-a băgat în friendzone. Intr-un final a hotărât sa îmi dea o șansă. În momentul de fata suntem împreună, dar ea zice ca este doar foarte apropiata de mine și nu ma iubește. Zice ca vrea sa vadă în continuare dacă o sa înceapă sa ma "iubească". Chestia e ca eu o iubesc. Mi-e frică, ca poate nu o sa simtă "iubire" fata de mine și o sa se despartă. Oare ce sa fac în continuare?

6 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Ar trebuie sa nu îți mai fie frica.Esti tânăr poți să îți găsești și alte fete, nu te limita numai la fata respectiva.
La tinerețe până când te însori trebuie să cunoști cat mai multe fete și să câștigi experiență că să știi pe cine alegi în viața ta.
Iar dacă fata a zis ca încă nu e pregătită să te iubeasca înseamnă că nu e pregătită de o relație serioasă.

| Goete a răspuns:

Ai ***-o?

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru Goete):

Nu

| Goete a răspuns (pentru UnAltAnonimCelebru):

Atunci ramai in friend zone...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa i-o împingi la Nutella de câteva ori și să îi dai papucii big grin
Apoi cauți o fata care știe ce vrea de la viață

| cristi202 a răspuns:

Dă-i timp. Pina acum nu ai avut nimic de pierdut. Și nici nu vei avea de acum. Faptul că sunteți apropiați, e ceva. Ai șanse reale să te iubească la un moment dat.
Lasa frica deoparte. Ea va simti teama ta. Fetelor nu le plac băieții fricoși.
Și, cucereste-o. Arata-i de ce ești în stare. Fii alaturi de ea, ajut-o cînd are nevoie. Transpune-ti dragostea in fapte, și demonstrează-i că meriți dragostea ei. Iubește, și vei fi iubit, e o regulă ce se aplica tuturor.