| IatcoValentin a întrebat:

Salut pe prietena mea o doare burta si acum 3 saptamani o avut contact sexual credeti ca e posibil sa fi ramas gravida?

9 răspunsuri:
| OvidiuSorinCupsa a răspuns:

Da aveți contacte sexuale fără să vă protejați, vă meritați soarta.

| DoctorInFemei a răspuns (pentru OvidiuSorinCupsa):

Bravo ovidiu, esti tare

| DoctorInFemei a răspuns:

Daca nu o doare si capul si/sau vaginul, ar trebui sa fiti in regula. recomand un test de sarcina si frectie cu otet

| dullcat a răspuns:

Buna.I-a venit menstruatia? Se poate face un test de sarcina la 7-14 zile de la intarziere, asta daca are un ciclu regulat si tine evindenta cand ar trebui sa-i vina.Dar pot fi multe alte motive pentru durerile de burta, sa stii.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca sexul a fost facut fara protectie, da, poate fi gravida.

Sa faca un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, ca hormonul gravidiei sa apara in urina.

| darrio2007 a răspuns (pentru DoctorInFemei):

Ce rost crezi că are frectia? Daca nu e vreo glumă?

| Emilian65 a răspuns:

Mergi cu prietena ta, la un consult ginecologic. Medicul ginecolog este în măsura sa spună care sunt cauzele durerilor de burta.

| DoctorInFemei a răspuns (pentru darrio2007):

Te ajuta sa nu ramai gravida. se face si pentru raceli

| darrio2007 a răspuns (pentru DoctorInFemei):

Pentru raceli stiam dar chiar pentru a nu ramane gravida, asta nu o stiam. Si nu vad cum s-ar intampla asta.