| Motica a întrebat:

Salut
Prietena mea nu a avut secretie vaginala după ultima menstruație și ieri pe 7 iulie trebuia sa ii vina dar nu a avut niciun semn, poate fi o dereglare ceva?

12 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

Menstruatia intarzie din N motive, cititi pe net

| Violleta2022 a răspuns:

Secretia vagianala a femeii se produce zilnic, fiind un lucru perfect normal si santos pentru vaginul femeii.

Ciclul menstrual al femeii vine regulat sau neregulat, in functie de hormonii femeii sid e mostenirea genetica de la mama si bunica ei.

Nu spui nicaieri ca ar fi avut sex, nu se stie ce tip de menstruatie are si nici noi nu-ti putem spune ca este o dereglare hormonala, ciclu neregulat sau a ramas gravida, desi nu se mentioneaza nicaieri ca ar fi avut sex.

| Motica explică (pentru Violleta2022):

Am avut sex chiar în ultima zi de ovulație iar atunci a fost protejat și chiar am scos înainte sa îmi dau drumul, și acum seara a avut secretie vaginala normala, doar nu are dureri de menstruatie deloc și nu i-a venit pana acum și trebuia sa ii vina pe 7

| Motica explică (pentru Violleta2022):

Și ciclul îl are 27 28 de zile a venit în decembrie o data cu întârziere tot c am cu 3 4 zile și la ultimul ciclu i-a venit mai repede cu o zi decât trebuia tot fără dureri

| Motica explică (pentru Violleta2022):

Și am mai făcut dragoste acum câteva zile neprotejat dar doar câteva secunde a durat și când am simțit cu câteva secunde înainte de a îmi da drumul am scos o și a mai durat încă câteva zile pana sa îmi dau drumul deci nu am vărsat mai nimic acolo chiar deloc

| Violleta2022 a răspuns (pentru Motica):

Avand sex protejat de la cap la coada, nu ar trebuiis a-i inatrzie deoc, decat daca fata are ciclul de tip NEREGULAT ceea ce se pare ca-l are si ea inca nu stie.
Tu chiar mentioenzi ca-i vine dupa3-4 zile sau uneori mai deverme, deci are ciclul menstrual, usor NEREGULAT!

Nu va mai jucati cateva secunde de-a sexul neprotejat, ca de ai avut partide consecutive de sex sau o masturbare anterioara, ai deja sperma pe teava care se scurge involuntar in vaginul fetei, in primele 2 secunde cand este introdus fara prezervatv si daca fata este in perioada fertila poate ramane gravida.
Fara prezervativ NU ai ce cauta in vaginul fetei, daca vreis a o protejezi si sa nu ramana gravida!

In orice caz, acum stiu ca are ciclul neregulat si nu se poate calcula nimic, deci protectie cu prezervativ la absolut toate penetrarile vaginale si TEST de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| Motica explică (pentru Violleta2022):

Uite și în ultima luna acum înainte sa ii vina era stresata și a pus și kg poate fi și asta

| Violleta2022 a răspuns (pentru Motica):

De ce este stresata?
Ce probleme a avut atat de i-au dat stres masiv?

In ce priveste luatul in greutate se intampla NUMAI din cauza cantitatii mari de mancare pe care a mancat-o, fiindca nimeni nu se ingrasa.

| Motica explică (pentru Violleta2022):

Examene, părinți sunt mai multe și sa stresat excesiv îmi zicea în unele momente ca nu mai poate, am fost și la piscina și cred ca poate a răcit acolo, și de îngrășat ea nu prea manca mult și am pus o eu sa mănânce mai mult și acumulat cu stres a pus rapid câteva kg

| Motica explică (pentru Violleta2022):

Și crede ma nu da niciun semn de sarcina sa o doară sâni sau burta, rău greata absolut nimic și menționez ca au trecut vreo o saptamna jumate 2 de la ultimul contact

| Violleta2022 a răspuns (pentru Motica):

_ Stresul nu modifica ciclul menstrual si nici apa de la piscina.
_ fata are ciclul de tip NEREGULAT, de aceea nu vine cand crede ea ca ar trebui sa vina. Iata ca acum stie pentru viitorul ei. Folositi prezervativ la toate partidele sexuale, ca nu se poate tine nici o aplicatie sau calcul la femeile cu ciclu menstrual NEREGULAT, ca si prietena ta.
_sa faca un test de sarcina peste 21 de zile de la ultima partida sexuala (tu spui ca sexul a fost acum 1 sapt si jumatate, asadar nu au trecut 3 saptamani sa poate face testul, fiindca doar atunci poate apare hormonul gravidiei in urina.
_ inca o clarificare: nu toate femeile au simptome de sarcina cand raman gravide (adica nu au dureri de sani, burta si nici greturi, unele chiars e simt perfect doar ca menstruatia lipseste).
_ in ce priveste ingrasatul, nu-i decat o explicatie: mananca mai mult decat este necesar si asa se asimileaza greutatea, nefiind vorba de nici o sarcina la doar 1 saptamana jumate de la sex.

| Motica explică (pentru Violleta2022):

Update:i-a venit acum