| Andreigeorge1234 a întrebat:

Salut, prietenei mele i-a intarziat ciclul de aproape 3 saptamani, am avut contacte sexuale intr adevar neprotejate, o doare burta, spatele, dar nu are alte simptome sau greata ceva, a fost bolnava acum cateva sapt si a luat un medicament. Poate sa fi ramas?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Aceasta intrebare si mai ales astfel formulata, in cel mai bun caz o poti adresa ghicitoarei Mama Omida sau celebrelor Melissa si Vanessa.
Pentru ca cineva sa-ti poata oferi un raspuns in cunostinta de cauza, este absolut necesar sa fie oferite/precizate urmatoarele informatii strict necesare si obligatorii de a fi cunoscute :
-- care este tipul ciclului menstrual : regulat sau neregulat?
-- care a fost lungimea medie ca numar de zile a ultimelor 5-6 cicluri menstruale
-- in ce data a inceput ultima menstruatie?
-- in ce data ar urma sa porneasca viitoarea menstruatie?
-- data calendaristica (zilele) in care au fost intretinute actele sexuale, mai ales cele neprotejate.
Chiar si daca am presupune ca s-ar fi format o sarcina in urma cu cateva saptamani chiar si atunci o sarcina de 3-4 sau chiar 5 saptamani NU ar fi putut sa genereze simptome de sarcina pana in acest moment.
De asemenea se putea efectua testul de sarcina pe baza urinei, inca din urma cu 2 saptamani, adica incepand cu data de 10-12 Octombrie fiindca rezultatul obtinut ar fi fost VALID, VALABIL si CORECT in proportie de peste 98-99%.
Asa cum este formulata intrebarea, este IMPOSIBIL sa se poata formula si oferi un raspuns care sa fie catusi de cat corect. Multa sanatate!

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poate sa fie gravida, odata ce a ti facut sex neprotejat. Sa faca un test de sarcina!
Medicamentul luat, nu influenteaza intarzierea ciclului.

| ywar a răspuns:

I-ai bagat-o si te-ai scapat in ea! Ia de la Basescu! Hai ca nu e rau sa fii tata. Din nefericire pentru tine tu poti fi un asistat social! Un rebut al societatii.

| AliGab a răspuns:

Mare scofala sa dai 10 lei pe un test de sarcina... daca este pozitiv fa bine si lupta pentru viata din pantecul prietenei tale

| sofisis a răspuns:

Pai daca ai facut sex neprotejat, normal ca si o sarcina este in carti.
Si pentru cunostintele unora, nu dam nume, nu e musai sa aiba greturi sau alte simptome. Uneori singurul simptom de sarcina e lipsa menstruatiei.
Sa faca un test de sarcina si gata, scapati de dubii.

| Andreigeorge1234 explică (pentru ywar):

Cat de prost esti baietesad