| Cristea468 a întrebat:

Salut prieteni, vreau sa ma ajutati, am 23 de ani, de vreo 8-9 luni m-am mutat singur intr-un oras, job nou, chirie noua etc... am ajuns sa le am pe toate in mare parte ce imi doresc, am job bun, salariu decent, am si timp liber, fac si sala (arat bine cat de cat ) singurul lucru care imi mai lipseste ii viata sociala si un partener, problema ii ca nu mai am 15 ani sa ma imprietenesc asa usor, si nici grup de prieteni, de dating life nu mai zic, nu stiu unde sa merg sa gasesc pe cineva, am incercat tinder, am incercat snap, Facebook, Instagram, chiar si la sala am incercat, nimic nu merge, la munca am doar oameni 45+ si cei care sunt mai tineri sunt casatoriti, unde as putea merge sa imi gasesc pe cineva, sau macar un grup de prieteni, ca eu nu mai am idei.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O femeie nu vrea sa stea in chirie toata viata, vrea casa ei, iar tu nu iti permiti casa ta, asa ca degeaba zici ca ai de toate, tu esti multumit cu ce ai, dar o femeie vrea altceva, vrea stabilitate financiara vrea ca tu sa ai salariu mare ea sa stea acasa sa faca coppii, iar tu nu ai asa ceva, bani tai se duc pe chirie, un copil daca ai avea costă bani sa il cresti, o sotie la fel costă bani sa o intretii, asa ca este foarte greu sa ai prietenă fara pretentii, toate au pretentii mari chiar si cele urîte caută făt frumos inalt brunet plin de bani, asa sa il caute.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Esti foarte bine!
Lasa-i pe invidiosi sa dea din taste. La 23 de ani nu are nimeni casa sau apartament, decat daca i-a cumparat taticu.
Nu te arunca nici la credit deocamdata, stai macar 1 an in chirie pana iti dai seama ce sa cauti cand va fi sa cumperi.

Imprieteneste-te cu colegii aia tineri, e pasul firesc. Mai socializezi, mai ales ca nu cunosti pe nimeni in orasul ala nou. Chiar daca sunt casatoriti, au ei alti prieteni, rude. Nici nu stii de unde apare o oportunitate.

Si iti mai spun un secret: spune si tu o rugaciune din cand in cand. Nu strica.