| CFDani94 a întrebat:

Sper sa aveti rabdarea sa cititi tot.M-am despartit de iubita mea acum 2 saptamani dupa o relatie de 11 luni dupa o cearta provocata de mine, ca de obicei.Ea si-a schimbat imediat apoi statusul pe facebook in single si a sters toate pozele cu mine.La cateva zile dupa despartire a fost majoratul unei prietene comune, prilej vazut de mine pentru a vorbi cu iubita mea.Insa,nu prea a fost dispusa sa vorbeasca spunandu-mi doar ca nu se va mai impaca cu mine niciodata, moment in care eu am luat-o incet de mana vrand sa o sarut.Dar ea a izbucnit in plans si a plecat la baie, stand acolo vreo 20 min.Am vrut sa merg sa vb cu ea dar mi-am dat seama ca mai rau faceam.M-am simtit oribil deoarece toti se uitau la mine si ma intrebau ce s-a intamplat.Nu am mai rezistat si am plecat.Ea cu mama mea a mai pastrat legatura, spunandu-i mamei mele ca se va impaca cu mine dar nu acum.Ce ma baga si mai rau in ceata este faptul ca tot mamei mele, i-a spus ca a avut acea reactie la petrecere pentru ca ea a inteles ca eu am vrut sa-i transmit sa ramanem doar amici ceea ce este cu totul gresit.Totodata, una dintre prietenele ei o influenteaza, lucru observat doarece acea "prietena" i-a spus ca m-a vazut saptamana asta intr-o seara, intr-un bar in compania altei fete ceea ce este iarasi o alta minciuna.Lucrurile s-au complicat si mai mult vineri seara.Am iesit in oras cu grupul nostru comun de prieteni iar ea s-a tot "tachinat" cu un baiat pe care eu nu-l cunosc, si cu care am inteles ca s-a imprietenit recent.Banuiesc ca face asta doar pentru a ma face gelos.Lucrurile devin tot mai neclare deoarece unii prieteni imi spun sa o las in pace ca se va intoarce ea daca intr-adevar ma iubeste(ceea ce pentru mine este foarte clar pentru ca a dovedit de multe ori lucrul acesta) in timp ce alti prieteni imi spun sa o caut pentru ca ea in mod sigur asteapta asta.Insa a devenit ceva mai greu asta cu cautatul pentru ca si-a schimbat numarul de telefon.M-am gandit ieri sa o contactez prin sora ei dar aceasta nu a raspuns la telefon.Ma gandeam sa-i spun sa ma intalnesc cu ea pentru a-i darui un buchet de flori si o poezie de dragoste compusa de mine in aceasta perioada.Insa degeaba...Sincer nu mai stiu ce sa fac.de atunci sunt intr-o continua depresie, nimic nu ma mai face fericit.Ma simt vinovat pentru ca stiu ca numai eu am indepartat-o de mine.Nu mai stiu ce varianta sa fac pentru a o face sa se impace cu mine.De cand s-a despartit de mine sunt intr-un proces de schimbare pentru a nu mai face greselile care le-am facut fata de ea.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai ranit-o foarte tare si atunci ea a vrut sa te faca gelos, tachinandu-se cu celalalt baiat ca sa simti si tu macar un sfert din suferinta pe care i-ai provocat-o. Toate fetele fac asa.
Si n uastepta sa se intoarca la tine pentru ca nu o va face, dupa ce ai ranit-o, ca doar nu e proasta.
Insista tu si vorbeste cu ea, spune-i ca ti-e dor de ea si ca iti pare rau de ceea ce ai facut.
Ea te iubeste foarte mult, insa se pare ca i-ai frant sufletul. tot ce face e ca sa uite de suferinta pe care i-o pricinuiesti tu. Stiu ce spun, si inca foarte bine.
Nu te va uita, stai linistit, precum nici faptul ca ai ranit-o.
daca o vrei inapoi, fa tu pasi catre ea, caci tu esti cel care a gresit, nu ea! Daca nu, inseamna ca nu o iubesti atata de mult.
Si eu am trecut prin asa ceva

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai gresit fata de ea si acum iti face ce face, o sa va impacati intr-un final pentru ca inca tineti unul la altul

| Mayar a răspuns:

In orice caz, nu o ignora, se vede ca ai rani-to foarte tare. Sa iti fie rusine!
Si acum ea icnearca sa te faca gelos ca sa simt isi tu cat sufera ea.
Poarta-te frumos is atent cu ea, insista ca sa vada ca iti pare foarte rau. Nu renunta niciodata, si asa isi va da seama cat de mult ai nevoie de ea. Incearca mereu sa fii langa ea, sa o ajuti, sa ai grija de ea, sa iti ceri iertarea si celelalte.

| LovingAdam a răspuns:

Tu nu o s-o recuceresti pe ea niciodata asa. Trebuie sa fi foarte atent cu ea, sa ii vorbesti frumos, sa fi romantic, daca o contactezi prin prieteni vostri comuni sau prin sora ei nu o sa ajungi nicaeri si o sa-i dai de inteles ca esti un obsedat, mai bine las-o in pace pentru cateva zile apoi te mai duci sa vorbesti cu ea, tu ce crezi ca daca o sa te rogi de ea in fiecare zi o sa se intoarca la tine?

| CFDani94 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.Imi pare rau ca pot da raspuns castigator doar unuia dintre voi.