| drmorris a întrebat:

sunt intr-o mare dilema si sper ca ma puteti ajuta. Poate suna copilaresc sau imatur dar imi place foarte mult de un asistent universitar care imi preda la facultate, este o atractie izvorata din pasiunile noastre comune si din faptul ca el este un tanar educat, rafinat si manierat si de ce nu, atragator. Poate suna ca o prostie sau ca o copilarie aceasta pasiune dar de fiecare data dupa seminar purtam tot felul de discutii din diverse domenii- pictura, politica, economie. Nu stiu ce sa fac...

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| hotdesire a răspuns:

Daca simti ceva pentru el sexual si vrei ceva sexual, arata-i ca esti disponibila. Daca vrei mai mult de atat comunica cu el. Dar intr-o relatie barbat-femeie, barbatul trebuie sa preia initiativa.

| drmorris explică (pentru MadScientist):

Crede-ma, nu am intereseaza deloc muschii si cardurile, problema este ca el este asistent universitar si mai mare decat mine cu 10 ani...Si nici nu ma intereseaza pentru a lua note mari si a avea anumite avantaje pentru ca nu am nevoie

| drmorris explică (pentru hotdesire):

ma atrage mai mult ca intelect, ma intriga mai mult prin discutiile pe care le avem si vreau sa ii demonstrez ca nu sunt doar o pipita naiva si neajutorata ci o persoana care gandeste si are cunostinte. si da, ma atrage fizic

Răspuns utilizator avertizat
| drmorris explică (pentru radumstain):

Nu vreau sa para ceva penibil sau sa ma considere una din zecile de studente naive care se indragostesc de proful lor. indragostesc e mult spus la momentul actual. daaa, mi-e frica de penibilitate.

| hotdesire a răspuns (pentru drmorris):

Comunica cu el. Cu putina psihologie vei obtine ce-ti doresti. putem vb mai multe pe mes daca vrei.

| drmorris explică (pentru hotdesire):

Sa comunic in ce sens? sau mai bine zis cum? multumesc de raspuns.

Răspuns utilizator avertizat
| hotdesire a răspuns (pentru drmorris):

Sa spui ce gandesti. A comunica inseamna sa intrebi si sa raspunzi. Sa faci schimb e idei.
Lipsa de comunicare este atunci cand in mintea ta spui ah ce bun e sau de ce ma excit cand sunt langa el si in tot acest timp ii vorbesti in mod ipocrit despre o carte sau despre un film sau ceva banal oricum.
Putem vb si pe mes daca ai nevoie de putina psihologie.