| andreibrl a întrebat:

Sunt intr-o relatie de vreo 3 luni si jumatate si nu stiu simt ca se indeparteaza de mine. Cand ne-am combinat ea vorbea cu toti pripasi si ma deranja s-a schimbat si o certam mereu si eram gelos pana a spus ca vrea sa ne despartim atunci am realizat cat de mult o iubesc si i-am cerut a 2-a sansa asa cu eu i-am dat ei nu numai 1 pff. Si pana la urma a acceptat si dupa am luat niste pastile sa ma calmez pentru ea sa ma abtin de la certuri si din astea am plans in loc sa ma enervez, se supara imi ceream scuze desi nu eram de vina cu nimic acuma se poarta ca si cum as fi un nimic, nu mai vrea sa iesim gaseste cate un motiv si imi este foarte dor de ea. Ma minte uneori, plange... nu stiu ce sa fac imi spune ca ar face totul pentru mine dar nimic si cand spun adevaru se supara. Dau funda. Daca vreti mai multe detalii id de mess y_adytza

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Pai este simplu amice fata a fazut ca tii la ea si ca mori dupa ea, si ce s-a gandit ca poate sa faca ce vrea cu tine, stie ca nu poti sta fara ea, cel mai bun sfat fii mai indiferent laso pe ea sa te caute daca ii place de tine ca sa vada ca nu face ce vrea din tine

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai o prietena emotiva si care crede ca o tii legata langa tine, ca nu o lasi sa iasa si cu prietenii pe care tu ai numesti "pripasi", si care poate, ai cunoaste cu mult dinaintea ta.

Nu poti conditiona o prietenie, poti insa prin ochii ei sa-i arati ce are de pierdut doar stand de vorba cu anumite persoane, dar care daca nu i-au facut pana acuma ceva rau, nu vad de ce ai incerca s-o privezi de socializare.

Poate ca se simte singura numai cu tine, vrea sa-si traiasca copilaria!

| andreibrl explică (pentru anonim_4396):

A avut langa ea niste prietene care doar profitau de ea si i-am aratat, si-a luat bataie din cauza la o prietena dea ei deci halal si ea continua asa. si de iesit mai iese cand are chef dar cateva minute... adica ea iese dar fara mine? si noi nu ne vedem decat 1 data pe saptamana daca ne vedem si atunci si cu baieti nu are ce discuta pentru ca majoritatea din sat sunt dusmani de-ai mei si ea stie bine asta ca rad de ea si de familia ei. Eu vreau sa ii arat adevaratele persoane care merita sa fie alaturi de ea pentru ca o vad ca greseste pe zi ce trece si nu invata nimic. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru andreibrl):

Pot sa-ti spun ca dincolo de baieti, amicele unei prietene sunt cele mai periculoase, si asta pentru ca impreuna cu voi fiind, si pentru ca prietena le povesteste multe din viata voastra, amicele povestesc mai departe altora care se folosesc de informatii in detrimentul vostru.

Cred ca de prietene trebuie sa-ti feresti iubita, caci ele tind sa traga de ea s-o scoata sa socializeze si astfel o duc unde nu trebuie, intre cine nu trebuie si cu cine nu trebuia sa discute ori sa stea la vorba.

| NameHarris a răspuns:

Frate daca ajungi sa iei camante din cauza unei tip sa mor eu de nu o bateam de o cunoasteamhappyIn relatia asta ea este Cezar si tu un simplu sclav te cheama numa cand are nevoie de cevawinkingArataia ca nu-ti mai pasa de ea ori se va desparti de tine ori va ajunge il locul tau adica sa te iubesca cum ai facut-o si tuwinking